Facebook GooglePlus Twitter


środa, 23 sierpień 2017 09:47

Okucia do szkła - rodzaje i zastosowanie

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkło to od pewnego czasu jeden z niezwykle popularnych elementów, wykorzystywanych do aranżacji wnętrz. Jednakże elementy szklane wymagają odpowiednich elementów, aby mogły być bez problemu montowane. Dotyczy to zwłaszcza takich jak drzwi, szklane ściany czy elementy stanowiące część umeblowania.

1

 

Okucia i ich wybór


Aby można było bez problemu przymocować do siebie wiele elementów konieczne są odpowiednie okucia do szkła. To właśnie one umożliwiają połączenie ze sobą dwóch szklanych tafli bez konieczności osadzania ich w ramach czy też przymocowanie do nich innych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania elementów. Okucia do szkła wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o wszelkie szczegóły. Nie mogą one bowiem mieć zbyt dużych rozbieżności pomiędzy wymiarami, ponieważ wówczas nie będą spełniać swojej roli. Tak samo zbyt ostre krawędzie narażają szklane elementy na uszkodzenia takie jak pęknięcia, które powstają podczas naprężania szkła na wystających elementach.

 

Jakie okucia stosować w danej sytuacji


Wybór odpowiednich okuć jest podyktowany wieloma czynnikami. Na pewno najważniejszym jest to, aby spełniały one swoją role, muszą być więc dopasowane do wielkości szklanej tafli, gdyż muszą ją utrzymać w odpowiednim miejscu. Ponadto w przypadku takich jak zawiasy, konieczne jest także uwzględnienie tego, że muszą one utrzymać ciężar całych drzwi podczas ich otwierania i zamykania. Na rynku bez problemu można dzisiaj znaleźć bardzo wiele różnorodnych okuć, które często są wykonywane w taki sposób, iż stanowią ze sobą wizualną całość. Dzięki temu można do każdego pomieszczenia czy nawet budynku wybrać identyczne lub doskonale dopasowane do siebie pod względem wzornictwa okucia.

Z czego produkowane są okucia do szkła


Okucia do szkła produkuje się z bardzo różnorodnych materiałów, jednakże do najpopularniejszych należą aluminium oraz stal. Posiadają one bardzo dobre właściwości, dzięki czemu mają duża trwałość jak również doskonale prezentują się w połączeniu ze szklaną taflą. W wielu sytuacjach, aby uniemożliwić pękanie czy naruszanie szklanej tafli pod metalowe okucia stosuje się specjalnie wykonane gumowe lub silikonowe wkładki, zabezpieczające jego powierzchnię przed uszkodzeniami. Zazwyczaj okucia i ich wygląd oraz rodzaj wybierane są przed przystąpieniem do montażu. Powodem tego jest to, iż często zachodzi konieczność wykonania w szklanych taflach otworów, niezbędnych do ich montażu. Te zaś muszą być wykonane przez profesjonalistów przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, aby bez problemu można było zamontować wybrany rodzaj okuć.

Ostatnio zmieniany środa, 23 sierpień 2017 09:50

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter