Facebook GooglePlus Twitter


środa, 20 czerwiec 2018 06:19

Mieszkaniec Słupna zatrzymał pijanego kierowcę!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkaniec Płocka jadąc w kierunku Słupna zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który jadąc „zygzakiem” powodował zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

1

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około 21.40 na drodze krajowej nr 62, z Płocka do Warszawy. Jadący tą drogą, w kierunku Słupna mieszkaniec Płocka zauważył, że przed nim tzw. wężykiem jedzie samochód renault kango. Płocczanin postanowił sprawdzić co się dzieje z kierowcą. Jednak w obawie przed zderzeniem czekał na odpowiednią okazję, aby wyprzedzić renaulta. W związku z faktem, że renault skręcił w drogę prowadzącą ze Słupna do Bodzanowa, płocczanin również pojechał za tym pojazdem. W pewnym momencie pojawiła się możliwość wyprzedzenia. Po wyprzedzeniu mieszkaniec Płocka zaczął zwalniać, zmuszając w ten sposób kierowcę renaulta do zatrzymania. Gdy pojazdy zatrzymały się kierowca podszedł do kierowcy renaulta aby sprawdzić, co się dzieje. Usłyszał, że w samochodzie renault jest uszkodzony układ kierowniczy i stąd taki styl jazdy. Jednak w czasie rozmowy od kierowcy renaulta czuć było wyraźną woń alkoholu i miał on bełkotliwą mowę. W związku z tym mieszkaniec Płocka wyjął ze stacyjki kluczyki, aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy renaulta. Po wyjęciu kluczyków powiadomił o całym fakcie Policję. W czasie oczekiwania na przyjazd Policji, kierowca renaulta wyrwał zabrane mu wcześniej kluczyki i odjechał w pobliskie zarośla. Po przybyciu Policji płocczanin wskazał nietrzeźwego kierowcę i jego samochód.

 

Policjanci przeprowadzili badanie kierowcy, którym jak się okazało był 61-letni mieszkaniec Płocka. Badanie wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym policjanci wykonali dalsze czynności związane z tym zdarzeniem.

 

Prowadzenie samochodu w takim stanie jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zatrzymanie prawa jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy spowodowało wyeliminowanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Postawa mieszkańca Płocka i rozsądek jakim wykazał się w tym przypadku zasługuje na uznanie i podziękowanie, gdyż nie wykluczone, że poprzez swoje zachowanie być może ochronił zdrowie, a może nawet i życie innej osobie lub osobom na drodze, dla których zatrzymany nietrzeźwy kierowca stanowił poważne zagrożenie.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter