Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 24 marzec 2016 18:18

Nowoczesna rząda wyjaśnień w sprawie wystąpienia ONR w Małachowiance.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Partia Nowoczesna Ryszarda Petru wystosowała pismo do Pani Katarzyny Góralskiej - Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego m. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku w którym nawiązuje do obecności i wystąpienia członków ONR. Chcę wyjaśnienia faktów obecności członków organizacji, której jak opisuje Partia Nowoczesna -  "hasła zaprzeczają ideom równości i wzajemnego poszanowania."

 

nowoczesna

foto: Nowoczesna Płock

 

Pani Katarzyna Góralska
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego
 im. Marszałka Stanisława Małachowskiego
w Płocku    W ostatnich dniach w mediach lokalnych i ogólnopolskich pojawiły się niepokojące informacje o tym, że w dniu 1  marca 2016 r. w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku brali czynny udział członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego. Koło Powiatowe .Nowoczesnej w Płocku zwraca się z prośbą do dyrekcji szkoły o wyjaśnienie tej sytuacji.
    Naszym zdaniem obecność i wystąpienia w szkole publicznej członków ONR, organizacji jawnie propagującej (m.in. na swojej stronie internetowej) ksenofobiczne, rasistowskie, często pełne agresji hasła i odrzucające ideę poszanowania praw człowieka jest co najmniej niestosowna. Szkoła publiczna, a w szczególności szkoła z tradycjami i historią, jakimi szczyci się Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, powinna propagować wśród młodzieży idee równości i przeciwstawiać się wszelkim objawom dyskryminacji. Jest to szczególnie ważne w obliczu mnożących się obecnie przejawów agresji i nienawiści w szeroko pojętym życiu publicznym i społecznym.
    Jako członkowie Koła Powiatowego .Nowoczesnej w Płocku jesteśmy głęboko poruszeni zaistniałą sytuacją i liczymy, że dyrekcja szkoły wyjaśni nam fakt obecności na uroczystościach szkolnych członków organizacji, której hasła zaprzeczają ideom równości i wzajemnego poszanowania.

Z poważaniem
Zarząd Koła Powiatowego .Nowoczesnej w Płocku

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 marzec 2016 18:39

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter