Facebook GooglePlus Twitter


środa, 30 marzec 2016 21:01

DUBIOZA KOLEKTIV na scenie głównej Reggaelandu!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

POKiS ogłosił kolejną grupę, która wystąpi na Reggaeland. Bośniacka grupa DUBIOZA KOLEKTIV w lipcu po raz pierwszy wystąpi w naszym mieście. Pierwszego dnia festiwalu będziemy mieli okazję usłyszeć zespół na scenie głównej Reggaelandu.

 

dubioza

foto: POKiS

 

Zespół Dubioza Kolektiv powstał w 2003 roku w Bośni. Słynie z bardzo żywiołowych koncertów, które zmieniają się w barwne muzyczne spektakle.

 

Prezentująca oryginalne połączenie elementów bałkańskich ze ska, punkiem, reggae, elektroniką i hip-hopem grupa powstawała w wyjątkowo trudnych warunkach, w kraju podnoszącym się z moralnej i ekonomicznej stagnacji. W ciągu swojej kariery wydali siedem albumów. Już pierwsza płyta, zatytułowana po prostu „Dubioza Kolektiv”, spotkała się z dużym entuzjazmem, niewidzianym na scenie bośniackiej od czasu wybuchu wojny w latach 90. Większą sławę zdobyli wydaniem kolejnych albumów – „Dubnamite” oraz „Firma Ilegal”, dzięki którym stali się rozpoznawalni na całym Półwyspie Bałkańskim. Drzwi na światową scenę muzyczną otworzyły grupie wydawnictwa „Wild, Wild East” oraz „Apsurdistan”, a ich utwór „Kažu” ma obecnie ponad 12 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

 

Obecnie Dubioza Kolektiv jest jednym z najpopularniejszych grup muzycznych

 

we Wschodniej Europie, która szczególnie wyraźnie zaznaczyła swoją obecność najnowszym albumem - „Happy Machine”. Utwory z tej płyty nawiązują m.in. do różnych wydarzeń ostatnich dwóch lat, tj. protesty w Turcji („All Equal”), proces twórców The Pirate Bay („Free.mp3”) czy kryzys syryjski.

 

Bośniacki zespół jest bardzo popularny również w Polsce. Regularnie grający koncerty w naszym kraju, w końcu zawita na płocką plażę by dać niezapomniane show na scenie głównej festiwalu Reggaeland.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 8-9 lipca na płockiej plaży. Bilety można kupić w bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a) lub na stronie Ticketpro.pl (wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl). Karnety w promocyjnej cenie 50 zł można nabyć tylko do końca marca.
Ostatnio zmieniany środa, 30 marzec 2016 21:10

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter