Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 08 kwiecień 2016 09:00

Kękę na Polish Hip-Hop TV Festival!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Organizatorzy POLISH HIP-HOP TV FESTIVAL Płock 2016 poinformowali, iż kolejnym wykonawcą IV edycji festiwalu będzie KęKę.

 

KęKę

foto: Polish Hip-Hop Festival
Raper jest współtwórcą (wraz z Kotzim) projektów: KoKę i Boa's.
Rap KęKę to coś mocno nieszablonowego, zarówno jeśli chodzi o formę i treść. Formę - wersy gęsto zabarwia lokalną gwarą i terminami, których nie usłyszycie u nikogo innego, a sposób klejenia wersów również umyka wszelkim schematom, zarówno jeśli chodzi o rytmiczny podział jak i o końcówki wersów, często w ogóle się nie rymujące, lub rymujące w zaskakujący sposob. Treść - z jednej strony oferuje nam potężne historyczno-polityczne uderzenia z mocną dawką patriotyzmu i poruszania niewygodnych tematów a z drugiej, zabiera w szalony świat melanży, daleki od hajlajfu i klubowego lansu a bliski większości rodaków. Można więc w pewnym sensie określić go "rapowym Sarmatą XXI wieku".
KęKę był również wyróżniony w drugiej edycji akcji portalu Popkiller "Młode wilki".
Dotychczas w wytwórni PROSTO wydał dwa albumy „Takie rzeczy” oraz „Nowe rzeczy”, płyty odpowiednio pokryły się złotem oraz platyną. We wrześniu 2016 roku premierę będzie miał kolejny długogrający krążek rapera „Trzecie rzeczy”.

Kękę swoim koncertem na III edycji PLHHF udowodnił, że scena to jego żywioł, a publika pokazała „tak mocno” jak potrafi się mu poddać. Nie pozostaje nam nic innego jak odliczać dni do Polish Hip-Hop TV Festival !

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 08 kwiecień 2016 09:02

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter