Facebook GooglePlus Twitter


niedziela, 22 maj 2016 05:53

Jelonek zagra w Płocku na Summer Fall Festival!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – organizator Summer Fall Festival, przedstawia kolejny zespół, który wystąpi podczas wrześniowej imprezy. Swoimi skrzypcowymi popisami zachwyci zgromadzoną na płockiej plaży publiczność Jelonek.
 
jelonek
foto: POKiS
 
 
Do line-upu imprezy tworzonego przez Pidżamę PornoFarben Lehre i The Analogsdołącza Jelonek. "Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. Wielokrotnie nominowany do „Fryderyków” artysta nagrał 30 albumów współautorskich oraz ponad 50 gościnnie.
 
Jelonek to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo-metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Znany jest z częstego łączenia muzyki rockowej z twórczością takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM.

W okresie od 1993 do 2016 r. zagrał około 2000 koncertów w Polsce a także w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku,  Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

Wraz z zespołem "Ankh" został odznaczony przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Piąta edycja Summer Fall Festival odbędzie się 3 września na plaży w Płocku.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter