Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 17 czerwiec 2016 09:45

Plecak szkolny dla dziewczyny

Napisał 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Mimo, że powoli zbliżają się wakacje i raczej mało kto myśli o zakupie plecaka szkolnego dla swojego dziecka, to jednocześnie jest to czas częstszych wyjazdów i podróży. Jak wiadomo na takie okazje plecak również będzie niezbędny...

 

plecak

Oczywiście nie musi to być plecak szkolny, można kupić specjalny plecak turystyczny, który będzie posiadał specjalne wyposażenie, które sprawdzi się na przykład w górach, czy nad jeziorem. Niemniej jednak powinien spełniać pewne, konkretne wymogi, gdyż warto pamiętać, że plecak dla dzieci będzie się nieco różnić od standardowego plecaka dla dorosłych. Nie tylko rozmiar będzie inny, ale przede wszystkim jego waga i wyprofilowanie. Plecak nie może przecież obciążać pleców ani ramion naszego dziecka. Wady kręgosłupa zazwyczaj powstają już za młodu i bardzo ciężko je korygować, dlatego lepiej pomyśleć o tym już zawczasu.

 

Plecaki dla dziewczyn

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że dziewczynki już od najmniejszych lat bardzo dużą uwagę przykładają do wyglądu swoich zabawek, czy gadżetów. Właśnie dlatego wybierając im plecak szkolny, czy też plecak turystyczny należy po części kierować się jego kolorem, czy nadrukami. Szczególnie popularne są plecaki z motywami bajkowymi. Wśród plecaków dla dziewczynek króluje oczywiście róż, niezależnie w jakim odcieniu. Może to być fuksja bądź kolor bardziej pastelowy. Z mody nie wychodzą nigdy motywy barbie, czy hello kitty, ale równie dobrze sprawdzą się również starsze postacie z bajek, takich jak chociażby syrenka ariel. Każde dziecko ma swoich faworytów wśród tego rodzaju postaci więc wystarczy po prostu dokładnie wypytać. Idąc z dzieckiem na zakupy należy jednak postępować ostrożnie. Zakup plecaka dla dziewczynki pod wpływem chwili nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Może okazać się bowiem, że mimo iż posiada świetny wygląd, to nie spełnia podstawowych wymogów technicznych, a co za tym idzie nie będzie mógł zastępować plecaka szkolnego. Wiadomo, że rozczarowanie naszego dziecka będzie dość duże.

 

plecaki

 

Torebka damska – alternatywa dla plecaka?

 

Małe dzieci powinny bez wątpienia nosić ze sobą zwykły plecak. Niekiedy można wybrać również tornister. Jednak nieco starsze dziewczynki, np. w wieku gimnazjalnym bardzo ciężko jest namówić do zakupu plecaka szkolnego, gdyż uważają to za zbyt dziecinny bądź męski dodatek. Dziewczyny w tym wieku najchętniej noszą do szkoły torebki damskie, które są po prostu nieco większych rozmiarów. To wyjście nie jest raczej polecane przez lekarzy, czy rehabilitantów, ponieważ może prowadzić do obciążenia jednego ramienia, a w efekcie do wady postawy. Zdarza się, że niełatwo taki pomysł wyperswadować nastolatce, dlatego należy przynajmniej zwrócić uwagę na stronę praktyczną wybranej przez nią torebki damskiej. Przede wszystkim powinna być ona dość dużą, gdyż ma pomieścić wiele podręczników, zeszytów i innych przyborów szkolnych. Najlepiej żeby była raczej sportowa aniżeli elegancka. Wówczas będzie pasować do każdego stroju i będzie posiadała dodatkowe wzmocnienie od spodu. Dobrze wybierać ponadto torebki damskie na długim pasku, które swobodnie można zawiesić na ramieniu. Torebka z krótkimi rączkami będzie po prostu nie wygodna, zwłaszcza jeżeli mieści się w niej mnóstwo rzeczy.

 

Torebki markowe – czy to dobry pomysł?

 

Spór o wybór dobrej torebki damskiej będzie toczyć się z pewnością o jej markę. Rodzice niechętnie inwestują w droższe marki, gdyż są zdania, że te z sieciówek praktycznie niczym się nie różnią. Młode dziewczyny za to kochają markowe torebki i będą dążyć do ich posiadania. Kto ma zatem rację? Zapewne dwie strony mają słuszne argumenty, ale prawda jest także, że dobra marka oznacza zazwyczaj wysoką jakość. Bardziej opłacalny jest przecież zakup jednej torebki na kilka lat, niż kilku torebek w ciągu roku. Z tego powodu należy przemyśleć zakup torebki markowej.

 

Jak widać wybór plecaka bądź torby do szkoły nie jest wcale taką prostą sprawą.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 czerwiec 2016 10:05

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter