Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 05 maj 2017 16:00

Czy warto czekać na mieszkanie z programu Mieszkanie+?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapowiadany przez rząd program Mieszkanie+ już jest w realizacji. Pierwsze nieruchomości niedługo mają zacząć powstawać, ale nie znamy jeszcze dokładnych informacji dotyczących tego, kto będzie mógł skorzystać z programu. Czy warto czekać na szczegóły, czy może lepiej kupić nieruchomość już teraz?

1

 

Program Mieszkanie+ ma być skierowany do określonej grupy osób. Przede wszystkim mają skorzystać na nim ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na kredyt mieszkaniowy, w tym głównie rodziny wielodzietne. Oczywiście, fakt spełniania wszystkich wymogów, których detali jeszcze nie znamy, nie będzie oznaczał, że dostaniemy mieszkanie od razu. Na pewno pojawią się dodatkowe warunki, które będą wymagały realizacji.

 

Czekanie w kolejce na mieszkanie

Pomijając kwestię spełnienia określonych warunków w celu uzyskania mieszkania z programu Mieszkanie+, zainteresowani będą musieli też liczyć się z faktem, że nieruchomości nie wystarczy dla wszystkich. W związku z tym pojawią się kolejki oczekujących do odbioru kolejnych nieruchomości. Gdy jednak w danej lokalizacji nie będą prowadzone nowe inwestycje, oczekiwanie może trwać latami.

 

Tanio czy drogo?

Zasadniczo stawki czynszowe za wynajem mieszkania z programu nie różnią się znacznie od tych rynkowych. Stawka proponowana przez państwo ma wynosić od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy. Niemniej jednak może ona ulec zmianie. Przy podanych stawkach wynajem 50-metrowego mieszkania cena wynajmu wyniosłaby od 500 do 1000 złotych. Oczywiście, do tych kosztów doszłyby także wydatki na media, a te mogą wynosić kolejne 400-700 złotych.

 

Lokalizacja nie zawsze dogodna

Także warto wskazać, że mieszkania z programu Mieszkanie+ nie będą budowane w dobrych lokalizacjach, co związane jest z ograniczeniami kosztowymi. Dlatego wtedy, gdy interesują nas mieszkania w Poznaniu na sprzedaż, nie będziemy mogli wynająć ich blisko centrum, ale na obrzeżach.

 

Podsumowując, czy warto czekać na Mieszkanie+? Zasadniczo wszytko zależy od tego, czy możemy pozwolić sobie na zakup już teraz. Jeżeli tak i dodatkowo zależy nam na dobrej lokalizacji, warto kupić własne „M”, ponieważ w ramach programu najprawdopodobniej nie dostaniemy opcji wynajmu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 kwiecień 2017 16:03

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter