Facebook GooglePlus Twitter


poniedziałek, 08 maj 2017 05:38

Buty damskie New Balance, czyli kobiecy smart casual

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Smart casual powstał z połączenia dwóch przeciwstawnych stylów: biznesowej elegancji i sportowego luzu. Dobitnie świadczy o tym etymologia terminu, który wywodzi się z języka angielskiego. Smart oznacza tu „elegancki”, natomiast „casual” „zwyczajny.

New Balance

 

Luz kontrolowany

Jak już sugeruje sama nazwa tego stylu, dopuszcza się tutaj złamanie pewnych zasad biznesowego dress codu. Dzięki temu można wykreować naprawdę oryginalny i bardzo wygodny look, trzeba tylko dokładnie wiedzieć, na co można sobie pozwolić, a czego należy unikać.


Przede wszystkim trzeba pamiętać, że, choć pewna doza luzu jest jak najbardziej akceptowalna, cały strój musi być dobrany z dużą starannością i elegancki. Tak samo zresztą jak makijaż i fryzura.

 

Kolor

O ile w typowym business casual dominują stonowane, nierzucające się w oczy barwy, przede wszystkim granat, biel, jasny błękit, czerń, odcienie szarości oraz beżu, o tyle w smart casual można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Ale naprawdę odrobinę! Feeria barw w biurze raczej nie jest wskazana. Możemy sobie za to z powodzeniem pozwolić na jakiś kolorowy detal, najlepiej, aby to była apaszka lub New Balance buty damskie w neonowych barwach.

New Balance

Tkaniny

Bez żadnych konsekwencji można odrzucić materiały garniturowe. Zamiast tego warto postawić na dżins i miękkie dzianiny, które zaowocują zmiękczeniem naszego wizerunku nie odbierając mu przy tym nic z profesjonalizmu.

 

 

New Balance


Zalety stylu smart casual

Styl smart casual bez wątpienia wprowadza do korporacji czy firmy sporo życia. Wypełnione ludźmi ubranymi w barwne i nieco bardziej zróżnicowane stroje biura powodują ocieplenie wizerunku całej instytucji.


Ponadto większa dowolność w tworzeniu swojej stylizacji daje nam szansę na wyrażenie siebie, podkreślenie swojej indywidualności oraz charakteru.

New Balance

Nowe możliwości

Choć w stylu smart casual nie wszystkie chwyty są dozwolone, to jednak otwiera on przed nami całe mnóstwo możliwości. Oto kilka przykładowych stylizacji, które dadzą nam jaki taki obraz tego sposobu ubierania się:

  • tradycyjna garsonka i miejskie modele new balance – w tym wypadku najlepszym wyborem będzie obuwie utrzymane w klasycznych barwach, czerni, bieli, szarościach lub granacie zestawione z ubraniem w jakimś mocniejszym kolorze, czerwieni, zieleni lub nasyconym żółtym,

  • mała czarna i damskie obuwie sportowe – decydując się na taki zestaw powinnyśmy założyć new balance buty damskie w mocnym, zdecydowanym kolorze i dobrać pasującą do nich torebkę,

  • dżinsy, marynarka, elegancka koszula i modne obuwie treningowe – tutaj możemy sobie pozwolić na największą dozę swobody, możliwości jest naprawdę dużo: dobór na zasadzie harmonii i kontrastu, kolorowe buty i stonowana góra lub na odwrót.

New Balance


Czego unikać

Jak widać styl smart casual daje nam naprawdę duże możliwości, nie znaczy to jednak, że można na siebie założyć absolutnie wszystko. Przede wszystkim trzeba unikać głębokich dekoltów i krótkich spódnic, takie zestawy lepiej pozostawić na weekendy lub wieczorne wyjścia. Nie powinno się też przesadzać z błyskotkami. Cekiny, dżety, brokaty i błyszczące tkaniny niech poczekają do Sylwestra. Również nadmiar wzorów i kolorów nie jest wskazany, taki zestaw kojarzy się bardziej z hippisami niż z biurem. Lepiej postawić na jakiś jeden mocniejszy akcent, reszta stroju powinna być natomiast utrzymana w klasycznych barwach. Trzeba się powstrzymać od obnoszenia się z przynależnością do różnych subkultur. Darujmy sobie zatem wyraziste, jednoznacznie zdefiniowane style w rodzaju rockowego, metalowego lub hip hopowego. Wreszcie, postawmy na jakość. Lepiej mieć kilka dobrej klasy zestawów do pracy niż kilkanaście tandetnych. Nie znaczy to oczywiście, że musimy wydawać całą pensję na ciuchy, istnieją też modne i tanie buty damskie, niedrogie, dobrej jakości garsonki czy designerskie torebki w korzystnych cenach. Wystarczy poświecić nieco czasu na poszukiwania, a na pewno i my znajdziemy wysokiej klasy, ekonomiczne rozwiązania, które zapewnią nam modny wygląd i komfort w codziennym życiu.

Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 05:51

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter