Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 28 kwiecień 2017 10:56

Szybka pożyczka od parabanku czy znajomych?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że potrzebna nam jest dodatkowa gotówka. Nieprzewidziane awarie sprzętów AGD, samochodu czy inne wydatki, potrafią w znacznym stopniu przekroczyć miesięczny budżet, którym dysponujemy. Dlatego też coraz częściej korzystamy z usług firm, które oferują nam szybkie pożyczki gotówkowe, nie są to usługi należące do najtańszych, jednak bardzo często okazują się niezbędne, by wrócić do normalnego funkcjonowania.

1

 

Szybkie pożyczki gotówkowe, czy to przez internet czy w placówkach parabanków, mogą uratować nas w niejednej sytuacji, w której zaskoczą nas nieprzewidziane wydatki. Zanim jednak zdecydujemy na zaciągnięcie takowego zobowiązania, powinniśmy przeanalizować wszystkie jego wady i zalety - są to bowiem pożyczki, których spłata często może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Jednak czy w razie nieplanowanych, a zarazem koniecznych wydatków, mamy jakieś inne możliwości?

A może pożyczka od najbliższych?

Może to okazać się ratunkiem, zwłaszcza w sytuacji gdy nasz miesięczny budżet starcza zaledwie na bieżące potrzeby. Pożyczając pieniądze od znajomych, przyjaciół czy rodziny, musimy jednak mieć świadomość, że ich spłacanie najpewniej stanie się naszym miesięcznym priorytetem, zwłaszcza, że nasi najbliżsi, mogą nagle znaleźć się w podobnej sytuacji i poprosić o zwrot całej pożyczki. Pamiętajmy też, że pieniądze potrafią skutecznie dzielić ludzi. Dlatego zastanówmy się dwa razy, czy lepiej będzie skorzystać z pożyczki, którą udzielą nam znajomy, czy może z tej oferowanej przez parabanki lub zwyczajne banki.

Pożyczka od parabanku – wady i zalety

Największą zaletą pożyczek w parabankach, jest niewątpliwe fakt, że otrzymać je może każdy - niezależnie od uzyskiwanych dochodów czy wiarygodności kredytowej. Najczęściej nawet negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, nie przekreślą naszej szansy na pożyczkę w parabanku. Dodatkowo, w tego typu instytucjach proces weryfikacji klienta zajmuje znacznie mniej czasu, niż w przypadku tradycyjnych banków - dzięki czemu pieniądze możemy otrzymać już kilkanaście minut po podpisaniu umowy. Nie ma co ukrywać, że parabanki ułatwiają nam dostęp do gotówki na wszystkie możliwe sposoby. Tego typu zobowiązanie możemy dzisiaj zaciągnąć przez telefon czy internet - dzięki czemu pieniądze otrzymamy bez wychodzenia z domu. Unikniemy też góry formalności, których wymaga od nas bank, do otrzymania pożyczki w parabanku wystarczy dowód.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szybkich pożyczek poza bankowych – zajrzyj na: http://totalmoney.pl.

Nie wszystko złoto...

Niestety szybkość obsługi i brak szczególnych wymagań co do naszej zdolności kredytowej, bezpośrednio łączą się z bardzo dużymi kosztami. Mimo tego, że oprocentowania zostało prawnie ograniczone (do czterokrotności stopy lombardowej), to parabanki dodają do umowy coraz to nowe koszty – chociażby prowizję za przystąpienie do kredytu, opłatę za dostarczenie gotówki czy opłatę za szybkie rozpatrzenie wniosku.

Tak więc pożyczka zaciągana w parabanku, łączy się z ogromnymi wręcz kosztami jej udzielenia - często przyjdzie nam spłacać nawet wielokrotność zaciągniętego zobowiązania.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 11:08

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter