Facebook GooglePlus Twitter


wtorek, 02 maj 2017 08:58

Policjanci zatrzymali samochodowych przestępców!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podczas minionego weekendu płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich uszkodził trzy pojazdy na ul. Orlińskiego, natomiast drugi włamał się do opla na ul. Sienkiewicza.

2

foto: asp. szt. M. Malinowski

 

- Do włamania doszło w sobotę około 14.40. Oficer dyżurny został powiadomiony o włamaniu do samochodu na ul. Sienkiewicza. Policjanci, którzy natychmiast udali się na miejsce, po sprawdzeniu pobliskiego terenu zatrzymali w jednej z klatek schodowych 28 letniego mężczyznę, mieszkańca Płocka. Jak się okazało mężczyzna wybił szybę w oplu i ukradł z niego radio o wartości 200 zł. Zatrzymany został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku i przesłuchany w związku ze sprawą. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, przyznał się do tego zarzutu, jednak nie składał żadnych wyjaśnień - informuje rzecznik prasowy płockiej policji.

 

Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 1.00 w nocy, w niedzielę. Policjanci po otrzymaniu informacji o tym, że jakiś mężczyzna na ul. Orlińskiego kopie samochody, natychmiast podjęli interwencję i będąc na miejscu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którym okazał się 26 letni mieszkaniec Płocka. Funkcjonariusze po sprawdzeniu stwierdzili, że uszkodzone zostały trzy pojazdy: skoda, toyota i nissan. Uszkodzenia to m.in. zbity reflektor, zerwane pióra wycieraczek, wgniecione i zarysowane elementy karoserii. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przyznał się do uszkodzenia pojazdów, oświadczył, że był nietrzeźwy i nie wie dlaczego tak się zachowywał.

 

Za włamanie w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie, do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 maj 2017 09:04

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter