Facebook GooglePlus Twitter


sobota, 06 maj 2017 07:37

Europejski weekend pełen wrażeń

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
- Po raz dziewiętnasty będziemy gościć w Płocku przedstawicieli miast partnerskich podczas Pikniku Europejskiego. W programie wydarzenia jest wiele atrakcji dla mieszkańców i gości – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej w ratuszu.
1
foto. Prezydent Andrzej Nowakowski i dyrektor POKiS Radosław Malinowski

 

Piknik Europejski związany jest z Dniem Europy, który obchodzony jest 9 maja. Organizowana w naszym mieście impreza - która w tym roku potrwa od 12 do 14  maja - promuje ideę integracji i współpracy między narodami, dlatego tak ważny jest udział w niej przedstawicieli naszych miast partnerskich. 

W tym roku do Płocka przyjadą delegacje dziesięciu miast: Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Bielce (Mołdawia), Żytomierz (Ukraina), Rustawi (Gruzja), Mytiszczi (Rosja), Możejki (Litwa), Auxerre (Francja), Loznica (Serbia), Nowopołock (Białoruś).

W programie Pikniku są wydarzenia artystyczne i sportowe przygotowane przez liczne instytucje. Impreza zacznie się w piątek 12 maja od niezwykłego koncertu – Krystyna Prońko wystąpi z Płocką Orkiestrą Symfoniczna i chórem Vox Singers. – To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju – podkreślał Robert Majewski, dyrygent chóru Vox Singers. 

W sobotę, 13 maja impreza rozpocznie się już od godz. 14 występami przedszkolaków na Starym Rynku. Później tańce i piosenki z różnych stron świata zaprezentują uczniowie płockich szkół.  Na placu przed ratuszem będzie można też zobaczyć przygotowane przez nich kramy, na których będą prezentować kulturę i tracycje różnych krajów. A ulicami miasta po raz kolejny przejdzie barwna parada. Te elementy – występy artystyczne, przygotowanie stoiska i udział w paradzie, a także uczestnictwo w plenerowej grze miejskiej, stanowią etapy konkursu, w którym uczniowie mogą wygrać wycieczkę szkolną za kwotę 15 tys. zł.

Tradycją imprezy są też plenerowe wystawy przybliżające efekty współpracy miedzy Płockiem i jego miastami partnerskimi. – W związku z Rokiem Rzeki Wisły, nasze miasta partnerskie chcemy pokazać przez pryzmat przepływających przez nie rzek – wyjaśniała Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.

Nie zabraknie też wydarzeń muzycznych. Oprócz wspomnianego już koncertu popularnej polskiej wokalistki z płockimi instrumentalistami i chórzystami, będzie też koncert zespołu Sumptuastic, a także imprezy towarzyszące – Majunia z muzyką klubową i mocne rockowe brzmienia na Rock Tower.

Będzie można też wziąć udział w piątej edycji Biegu Europejskiego, który organizowany jest w ramach akcji Polska Biega. Start i meta zlokalizowane będą przy Orlen Arenie. Bieg odbędzie się na trzech dystansach: 100 metrów dla dzieci do lat 8, 600 metrów (wokół Orlen Areny) dla uczestników w wieku 9-14 lat i bieg główny na dystansie 5 km. 
 
W załączniku szczegółowy program. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach.

Piknik Europejski wsparli finansowo i rzeczowo sponsorzy: PKN Orlen, CNH Industrial Polska Sp. z o.o., PPHU Gret-Pol, Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku  Sp. z o.o., Rynex Sp. zo.o., MTBS Sp. z o.o., Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., sieć sklepów Mila, Centrum Handlowe Auchan Płock, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe PIK, Społem PSS Zgoda.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter