Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 12 maj 2017 09:43

Młody utalentowany skrzypek z Płocka zdobył Nagrodę Grand Prix!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wiktor Mieczykowski młody utalentowany skrzypek z Płocka zdobył Nagrodę Grand Prix na 27 Young Musician International Competition Cita di Barletta , który odbył się w dniach 24-29 kwietnia 2017 we Włoszech. To 27 edycja tego konkursu, odbywa się co roku i jest przeznaczony dla młodych muzyków z całego świata. Wiktor w swojej kategorii,  wśród skrzypków uzyskał najwyższą punktację 98/100 pkt.
1
 
 
Kolejny sukces Wiktora to zdobycie I Nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Talenty Skrzypcowe 2017, który odbył się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopni 30 kwietnia pod patronatem Stowarzyszenia im. Jadwigi Kaliszewskiej i skierowany był do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W konkursie wzięło udział ponad 100 młodych skrzypków z całego kraju, których oceniało Jury pod kierunkiem światowej sławy profesora Bartosza Bryły z Akademii Muzycznej w Poznaniu. 
 
Do konkursów przygotowała Wiktora prof. Anna Rzymyszkiewicz, przy fortepianie podczas obu konkursów towarzyszyła Maria Mieczykowska.
 
Wiktor obecnie jest uczniem 3 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia  oraz 3 klasy Gimnazjum  nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku oraz studentem  Young Talent Class Conservatorium Maastricht w Holandii gdzie pracuje tam pod kierunkiem światowej sławy profesora wiolinistyki Roberta Szredera.
Ostatnio zmieniany piątek, 12 maj 2017 09:45

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter