Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 19 maj 2017 16:55

Odmień się na wiosnę

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiosenna metamorfoza? Okazuje się, że to wcale nie tak trudne i kosztowne, jak ci się wydaje. Sprawdź, co możesz zrobić, aby latem zaskoczyć znajomych.

1

 

Zadbaj o ciało, czyli…

 

Czy wiesz, że biegając ok. 30 minut, możesz nie tylko dotlenić swój organizm, lecz także zrzucić zbędne kilogramy? Co więcej, regularne treningi sprawią, że poprawisz swoją kondycję fizyczną. Jeżeli przez zimę nie ćwiczyłaś, to teraz czas to zmienić.

 

Aby zadbać o swoje ciało, możesz ćwiczyć zarówno w osiedlowym klubie fitness, jak i udać się na siłownię. Alternatywą jest nabycie wygodnych, sportowych butów i rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jeżeli chcesz, aby efekty były jeszcze lepsze, to koniecznie pamiętaj o diecie. Powinna być ona dobrze zbilansowana i jednocześnie być pozbawiona sztucznych źródeł cukru (np. słodkich napojów i przekąsek w postaci czekoladek).

 

Gdy mowa o dbaniu o ciało, to nie powinnaś zapomnieć o zabiegach pielęgnacyjnych. Jeżeli możesz sobie pozwolić, odwiedź gabinet kosmetyczny. Zabiegi regenerujące czy nawet głęboko nawilżająca maseczka sprawią, że twojej skórze ubędzie co najmniej kilka lat.

 

Włosy – krótsze, dłuższe czy może farbowane?

 

Szybką metamorfozę możesz uzyskać, zmieniając fryzurę. Na co dzień nosisz krótkie włosy? Jeżeli nie chcesz czekać kilka lub kilkanaście miesięcy na to, aby włosy odrosły, wybierzesz doczepiane włosy. Ponieważ oferta w tym zakresie jest bardzo szeroka, to z pewnością znajdziesz odpowiednie włosy dla siebie.

 

1

Doczepiane włosów odbywa się na kilka sposobów, np. przez zastosowanie keratyny. Ponieważ pasemka zostają zespolone z włosami za pomocą właśnie keratyny mocowanej w wysokiej temperaturze, ta metoda jest zwana również metodą „na ciepło”. Łączenie jest trwałe, ale konieczne jest jego powtarzanie co kilka miesięcy (z uwagi na odrastające włosy).

 

Jeżeli twoje włosy są cienkie, to doczepienie dodatkowych pasemek będzie lepszym rozwiązaniem niż położenie farby. Dlaczego? W ten sposób uchronisz włosy przez zniszczeniem – nie osłabisz ich. Dodatkowo zmiana będzie spektakularna, bo zwiększona objętość włosów z pewnością zostanie zauważona. Doczepiane włosy naturalne możesz kupić w sklepach internetowych.

 

Zadbaj nie tylko o ciało, czyli coś dla ducha

 

Jesteś kobietą aktywną zawodowo? A może łączysz pracę zawodową z dbaniem o dom i rodzinę? W takim razie musisz zadbać nie tylko o swoje ciało czy włosy – przyda ci się również chwila, którą spędzisz sama ze sobą.

 

Aby zadbać o swoją kondycję psychiczną, powinnaś w ciągu dnia wygospodarować dla siebie minimum 30 minut. W tym czasie możesz poczytać książkę, zdrzemnąć się (pamiętaj, że sen nie tylko regeneruje umysł, lecz także ciało) lub pomedytować. Inwestując czas w siebie, z pewnością szybko zauważysz różnicę – będziesz miała więcej siły, aby zmierzyć się z codziennymi obowiązkami.

Ostatnio zmieniany piątek, 19 maj 2017 16:59

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter