Facebook GooglePlus Twitter


poniedziałek, 05 czerwiec 2017 18:26

Najlepsze konto osobiste w banku, czyli jakie?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konto otwierane i prowadzone za darmo, konto oszczędnościowe, konto walutowe, konto internetowe, konto z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów na całym świecie, a może takie, dzięki któremu możemy dokonywać niezliczoną ilość przelewów? Jak widać, banki oferują niezliczoną liczbę swoich produktów i coraz bardziej prześcigają się w proponowaniu coraz bardziej atrakcyjnych warunków. Wszystko po to, by przyciągnąć potencjalnych klientów i zachęcić ich do otwarcia rachunku.

1

 

Statystyki

  • 85% dorosłych Polaków posiada chociaż jedno konto bankowe. Jednocześnie połowa osób po 57 roku życia takiego konta nie ma,
  • 85% osób, które posiadają rachunek w banku, posiadają również kartę debetową,
  • 50% Polaków nie płaci za otwarcie ani prowadzenie konta bankowego,
  • Tylko 20% Polaków, którzy mają konto indywidualne, nie posiada dostępu do platformy internetowej. 3% tych osób deklaruje chęć otwarcia konta internetowego,
  • 38% osób, które posiadają konto bankowe z opcją zarządzania nim przez internet, ma też możliwość korzystania z bankowości mobilnej,
  • Nadal aż 63% Polaków płaci za zakupy gotówką. 33% z nas najczęściej realizuje transakcje zakupowe kartą płatniczą. Pozostała część płatności za zakupy dokonywana jest tradycyjnym przelewem.

 

Jakie konta otwierają Polacy?

Najważniejszym kryterium jest brak kosztów otwierania konta bankowego oraz jego darmowe prowadzenie. Polacy zwracają też uwagę na możliwość bezpłatnych wypłat z bankomatu oraz dokonywania darmowych przelewów drogą internetową. Dla młodych Polaków priorytetem jest bankowość mobilna oraz dodatkowe bonusy. Ponad połowa z nas decyduje się na otwarcie konta oszczędnościowego.

 

Konto indywidualne szyte na miarę

Tak naprawdę nie da się wskazać jednego konta bankowego, które mogłoby plasować się we wszystkich rankingach na pierwszym miejscu. Sytuacja w sektorze bankowym zmienia się każdego miesiąca, same instytucje bankowe oferują co chwilę coraz bardziej korzystne warunki otwierania rachunków bankowych. Konto indywidualne, które jeszcze do niedawna wydawało nam się idealne, teraz może być zamykane albo przenoszone do innego banku.

 

W pierwszej kolejności należy określić własne potrzeby i oczekiwania względem konta bankowego. Jeszcze do niedawna konta służyły nam jedynie do przechowywania nadwyżek pieniędzy. Dzisiaj są podstawą zgromadzenia domowego budżetu i zarządzania finansami. Na konto otrzymujemy wynagrodzenie, płacimy kartą w sklepie, za pośrednictwem internetu wykonujemy miesięczne opłaty za media czy inne zobowiązania. Konto w banku służy nam też do generowania oszczędności.

 

Podsumowanie

„Reklama dźwignią handlu” – to prawda, ale na pewno tą zasadą nie powinny kierować się osoby szukające idealnego konta bankowego. Dobrym rozwiązaniem nie jest też wybór największego banku. Wcale nie oznacza to, że dysponuje on najlepszymi ofertami.

 

Warto za to zerknąć na indywidualne oferty co najmniej kilku instytucji bankowych. Te dostępne są w każdej placówce banku albo na ich oficjalnych stronach internetowych. Pomocne mogą okazać się także rankingi kont bankowych – same banki publikują takie zestawienia przynajmniej raz w miesiącu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 czerwiec 2017 18:28

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter