Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 09 czerwiec 2017 18:20

Bielska, Wiadukt, Przemysłowa, Kostrogaj do przebudowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
- Prosimy kierowców o cierpliwość, bo rejon ul. Bielskiej oraz przemysłowy Kostrogaj zamieni się w duży plac budowy – mówił w środę prezydent Płocka Andrzej Nowakowski tuż przed podpisaniem umowy na przebudowę ul. Bielskiej.
1
 
 
Podpisanie umowy między Miejskim Zarządem Dróg, a spółką Skanska poprzedziła konferencja prasowa. Prezydent Andrzej Nowakowski tłumaczył, skąd pomysł i potrzeba przebudowy ul. Bielskiej. Ulica ta na odcinku od przejazdu kolejowego do giełdy samochodowej Ryneksu została już przebudowana w czasie, gdy trwał remont ul. Targowej. Obecnie trwa budowa drugiego odcinka obwodnicy wraz z węzłem „Bielska” - dwoma wiaduktami: kolejowym i drogowym. Drogowy wiadukt to podniesiona na odcinku 800 metrów ul. Bielska właśnie (sam wiadukt nad obwodnicą będzie miał 40 metrów). Za kilka tygodni spółka PORR zacznie remont i przebudowę ul. Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt. Ulica Bielska byłaby więc jedyną niewyremontowaną drogą w tym rejonie.
 

Jej przebudowa będzie polegała na wykonaniu nowej nawierzchni, chodnika, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia z lampami ledowymi. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Wiadukt – powstanie na nim rondo. Nowością będzie też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z Sierpecką. A wszystko to do listopada tego roku (drugi odcinek obwodnicy ma być zakończony w tym samym czasie). - Cieszymy się, że to kolejny kontrakt, który możemy w Płocku zrealizować – mówił dyrektor Sławomir Cebo ze spółki Skanska, która buduje m.in. drugi odcinek płockiej obwodnicy. - Deklarujemy dotrzymanie terminu, ale też prosimy o wyrozumiałość, bo zakres prac jest duży. Nie unikniemy utrudnień, choć postaramy się je zminimalizować. 
 

Dzień wcześniej, we wtorek odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, wiceprezydenta Jacka Terebusa oraz szefa Miejskiego Zarządu Dróg Tomasza Żulewskiego z przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoje firmy na przemysłowym Kostrogaju. Obecnych było kilkudziesięciu przedstawicieli i właścicieli firm handlowych, produkcyjnych, budowlanych i usługowych, dużych (zatrudniających do stu osób) i małych (kilkuosobowych).
Powodem spotkania była zaczynająca się przebudowa ul. Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt. Drogowcy wykonają na nich nowe nawierzchnie, chodniki, zbudują ścieżkę rowerową i kanalizację deszczową. Ul. Wiadukt zostanie obniżona, dzięki czemu pod wiaduktem kolejowym będą mogły jeździć samochody wielkogabarytowe. 
Przy okazji Fortum „schowa” fragmenty charakterystycznego ciepłociągu, który ciągnie się nad ul. Przemysłową i Gwardii Ludowej. 
 

Dyrektor ds technicznych PORR Krzysztof Laskowski tłumaczył w jaki sposób będzie prowadzić prace. - Nie zaczniemy remontu jednocześnie na całej długości ulic – tłumaczył. - Postaramy się prowadzić roboty w taki sposób, by zminimalizować utrudnienia i zapewnić przejazd tymi ulicami. A asfaltować w weekendy. 
Przedsiębiorcy zaś prosili m.in. o informowanie ich z możliwie największym wyprzedzeniem o tym, kiedy ekipa drogowców zacznie prace w rejonie ich firmy.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter