Facebook GooglePlus Twitter

 • IRenowacja i konserwacja tarasu na wiosnę i lato

  Renowacja i konserwacja tarasu na wiosnę i lato

  Aby taras  przed sezonem wiosenno-letnim odzyskał swój dawny blask, wymaga odpowiedniego przygotowania. Po mijających zimowych miesiącach drewniana, przydomowa przestrzeń najczęściej wymaga od...

 • IMargaret na 20. Pikniku Europejskim!

  Margaret na 20. Pikniku Europejskim!

  Koncert Margaret uświetni jubileuszowy 20. Piknik Europejski. Tradycyjnie w drugi majowy weekend będzie dużo się działo. – Zaplanowaliśmy paradę europejską, występy przedszkolaków, przegl...

 • IRozpoczęła się wymiana wiat przystankowych.

  Rozpoczęła się wymiana wiat przystankowych.

  W poniedziałek firma Budotechnika rozpoczęła wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. „Zniknie” 37 starych, w ich miejsce stanie 40 nowych. Trzeba się uzbroić w cierpliwość....

 • IGiełda ogrodnicza na Nowym Rynku!

  Giełda ogrodnicza na Nowym Rynku!

  Miło na poinformować, że dnia 6 maja 2018 roku na placu Nowy Rynek 1 przed Teatrem Dramatycznym po raz siódmy na nowo zakwitnie wielokolorowy ogród a to za sprawą IX edycji Giełdy Ogrodnicze...

 • IPatrole rowerowe Straży Miejskiej.

  Patrole rowerowe Straży Miejskiej.

  Po raz pierwszy w tym sezonie do służby zadysponowane zostały patrole rowerowe Straży Miejskiej. Będzie szybko, skutecznie i ekologicznie....

 • Renowacja i konserwacja tarasu na wiosnę i lato

  Aby taras  przed sezonem wiosenno-letnim odzyskał swój dawny blask, wymaga odpowiedniego przygoto

 • Margaret na 20. Pikniku Europejskim!

  Koncert Margaret uświetni jubileuszowy 20. Piknik Europejski. Tradycyjnie w drugi majowy weekend b

 • Rozpoczęła się wymiana wiat przystankowych.

  W poniedziałek firma Budotechnika rozpoczęła wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach.

 • Giełda ogrodnicza na Nowym Rynku!

  Miło na poinformować, że dnia 6 maja 2018 roku na placu Nowy Rynek 1 przed Teatrem Dramatycznym

 • Patrole rowerowe Straży Miejskiej.

  Po raz pierwszy w tym sezonie do służby zadysponowane zostały patrole rowerowe Straży Miejskiej.


środa, 26 lipiec 2017 07:40

Radni zgodzili się na zmiany w budżecie miasta, zaproponowane przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Radni, którzy obradowali na nadzwyczajnej sesji, zgodzili się na zmiany w budżecie miasta, zaproponowane przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.
1
 
 
- Środki, które mamy zabezpieczone w budżecie miasta na rewitalizację bulwarów wiślanych nie pozwalają na rozstrzygnięcie przetargu na to zadanie – poinformował prezydent. 

Według projektu inwestorskiego, przebudowa nabrzeża oszacowana została na 40 mln zł, a władze miasta, licząc na unijną dotację, w budżecie zabezpieczyły 27 mln zł. Realizacją tego przedsięwzięcia zainteresowane były trzy firmy. Najtańsza oferta, opiewająca na 27,7 mln zł, z powodu braków formalnych, została odrzucona. Kolejny oferent realizację zadania wycenił na 31,5 mln zł, stąd konieczność zwiększenia środków w budżecie miasta o 4,5 mln zł.

- Chcemy być dumni z bulwarów, tak jak teraz jesteśmy z inwestycji, które zostały przeprowadzone na Wzgórzu Tumskimpodkreślał prezydent Nowakowski. Poinformował też, że miasto ma szansę pozyskać nawet 20 mln zł z Unii Europejskiej, ale ważne żeby prace na nabrzeżu rozpoczęły się wkrótce. 

Zastępca prezydenta Jacek Terebus przypomniał, że podobnie było w przypadku budowy obwodnicy. Najpierw miasto zaangażowało własne środki, a po uzyskaniu unijnej dotacji pieniądze wróciły do budżetu na inne przedsięwzięcia.

Kolejna zmiana w budżecie polegała na przeznaczeniu 1,3 mln zł na rozliczenie dofinansowania z Unii Europejskiej w związku z projektem e-urząd, który był realizowany w 2008 i 2010 roku (jeszcze w poprzedniej perspektywie finansowej i przed rozpoczęciem pierwszej kadencji przez obecnego prezydenta Płocka). 

Projekt kosztował 5,5 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniosło 4,5 mln zł. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przedstawiła swoje uwagi, co do realizacji tego projektu, a miasto w sprawie zarzutów odwołało się do sądów administracyjnych. Niektórych zastrzeżeń nie udało się oddalić i wykonując wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego miasto  musi zwrócić część otrzymanej dotacji, tj. milion złotych wraz z odsetkami.

Pieniądze na obydwa zadania pochodzą ze zwiększonego udziału (w stosunku do zakładanego) w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT).
Ostatnio zmieniany środa, 26 lipiec 2017 07:47

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter