Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 03 sierpień 2017 08:49

Policjanci ustalili dane osoby, która informowała o bombie na Kwiatka. Jest to nieletnia mieszkanka Płocka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili osobę, która poinformowała o podłożonym ładunku wybuchowym w piwnicy bloku przy ul. Kwiatka. Jest to nieletnia mieszkanka Płocka. Dziewczyna przyznała się do winy.

1

W poniedziałek 31 lipca, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zostali powiadomieni, że w bloku przy ul. Kwiatka, w piwnicy znajduje się ładunek wybuchowy. W związku z tym zgłoszeniem, mieszkańcy bloku – 61 osób, w trosce o ich bezpieczeństwo, zostało ewakuowanych. Piwnice bloku wymagały dokładnego sprawdzenia przez policyjnych pirotechników. Na miejscu pirotechnicy z: Płocka, Sierpca i Ciechanowa dokładnie sprawdzili korytarze piwniczne oraz każdą piwnicę. Swoje czynności policjanci zakończyli około 1.00. Po sprawdzeniu mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań, gdyż jak się okazało zgłoszenie było nieprawdziwe.

 

Równocześnie z działaniami prowadzonymi w budynku, płoccy policjanci rozpoczęli działania w celu ustalenia osoby zgłaszającej to zdarzenie. W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej policjanci ustalili dane osoby i wczoraj została ona zatrzymana i przesłuchana. Okazało się, że jest to 16 letnia mieszkanka Płocka. Dziewczyna przyznała się do fałszywego powiadomienia o podłożonej bombie. Oświadczyła, że żałuje tego co zrobiła.

 

Materiały z przeprowadzonych ustaleń zostaną przekazane do Prokuratury a następnie z uwagi na fakt, że sprawczynią jest osoba nieletnia, będą one przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku, gdzie zapadnie decyzja o dalszym postępowaniu wobec nieletniej.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter