Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 03 sierpień 2017 10:29

Golden retriever - jak dbać o tę rasę?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Golden retriver to wyjątkowo przyjazna rasa psa. Ponadto bardzo ładna i dość wymagająca, jeśli chodzi o pielęgnacje. Jeżeli jednak zadbamy odpowiednio o naszego psiego przyjaciela to możemy być pewni, że on odwdzięczy się nam miłością, lojalnością i bardzo przyjaznym usposobieniem. Ponadto, warto wiedzieć jak zajmować się swoim psem, aby był zdrowy i długo żył.

1

 

Pielęgnacja od szczeniaka

Już wtedy, kiedy nasz pupil jest malutki, powinniśmy poświęcać mu sporo uwagi i pilnować, aby wszystko było jak należy. Szczególnie ważne jest dbanie o sierść, uszy, oczy oraz uzębienie naszego pupila. Ważne jest również, aby zwracać uwagę na łapy Golden Retrivera. Bardzo dobrym sposobem jest regularna kontrola tych okolic, abyśmy nie przeoczyli żadnych niepokojących sygnałów. Pamiętajmy również o tym, że wiele ras psów wymaga szczególnego traktowania.

 

Sierść Golden Retrivera

Dbanie o sierść tej rasy bardzo pozytywnie wpłynie na cały psi organizm. Regularne czesanie pupila pobudzi bowiem krążenie jego krwi oraz pozwoli oczyścić skórę z brudu. Warto przy okazji zwrócić uwagę na to czy psiak nie złapał żadnych kleszczy czy też innych pasożytów bytujących na skórze zwierząt. Dzięki pielęgnacji sierści nasz pies będzie wyglądał na zdrowego a z pewnością dobrze to wpłynie również na jego komfort psychiczny, ponieważ przy użyciu gumowej szczotki możemy sprawić mu nie lada przyjemność masując jego skórę. Aby zatem zapewnić pupilowi piękne, gęste i zdrowe owłosienie należy go często wyczesywać, co wspomoże również procesy produkcji substancji oleistych mających duże znaczenie przy zachowaniu zdrowego wyglądu sierści Golden Retrivera.

 

Uszy - jak o nie dbać?

Rasa ta, niestety, jest bardzo podatna na choroby uszu. To wszystko przez specyficzną ich budowę. Jest to powód, dla którego powinniśmy przykładać szczególną uwagę do tego, czy w ich środku nie ma za dużo wosku. Ważne jest również to, czy nie wyczuwamy nieprzyjemnego zapachu oraz czy barwa ucha jest odpowiednia - w innym przypadku może to oznaczać jakiś stan zapalny. W razie, gdy zauważymy, że uszy naszego pupila nadają się do czyszczenia możemy przetrzeć je delikatnie wacikiem z wodą bądź środkiem czyszczącym, który do tego celu jest przeznaczony.

 

Co z oczami tej rasy?

Codziennie powinny być one przemywane wacikiem nasączonym przegotowaną, lekko posoloną wodą. Weterynarz potrzebny będzie każdorazowo, kiedy zauważymy jakieś niepokojące zmiany - zaczerwienienie, zmętnienie gałki ocznej, ropa bądź inne sygnały świadczące o tym, że coś może być nie w porządku.

 

Zęby są ważne!

Również obserwacja uzębienia zwierzaka odgrywa ogromną rolę w procesach pielęgnacyjnych. Aby zadbać o to, by było z nim wszystko w porządku warto zaopatrzyć się w specjalne gryzaki, przysmaki oraz kości, które zapobiegały będą tworzeniu się kamienia na zębach. Raz w tygodniu możemy również pokusić się o umycie zwierzakowi zębów specjalną pastą oraz szczoteczką z miękkim włosiem.

 

Łapy, łapy, cztery łapy...

Głównie chodzi tu o to, aby zadbać o optymalną długość pazurów. Obcinając je musimy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić i nie uszkodzić rdzenia. Ważne jest również czyszczenia łapek od spodu z zaschniętego błota i innych zanieczyszczeń.

 

Golden Retriver to rasa, której należy poświęcić dość dużo uwagi. Jest to gra warta świeczki. Oprócz codziennej, domowej pielęgnacji, należy pamiętać również o regularnych szczepieniach oraz odrobaczaniu naszego pupila. Zdrowy i szczęśliwy będzie dawał nam naprawdę dużo radości i miłości.MS
Więcej dowiesz się na: psiaki.net/rasy.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter