Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 18 sierpień 2017 07:14

Piłkarski weekend w Płocku!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najbliższy weekend w Płocku to nie tylko derbowy pojedynek z Legią Warszawa o prymat na Mazowszu. Zanim do niego dojdzie - dzień wcześniej - swoje spotkania rozegra drugi zespół oraz juniorzy starsi Wisły.

foto. Michał Łada / Wisła Płock

foto. Michał Łada / Wisła Płock

 

Emocje związane z grą naszych drużyn rozpoczną się w sobotnie południe. Na bocznym boisku (ze sztuczną nawierzchnią) Stadionu im. Kazimierza Górskiego przy Łukasiewicza 34 odbędzie się wówczas mecz 3. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów, w którym zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Wenerskiego i Dariusza Fabianowicza zmierzą się z Cracovią.

 

Gracze Pasów to dziewiąta ekipa poprzednich rozgrywek, która w sezonie 2017/2018 nie odniosła jeszcze zwycięstwa. W spotkaniach ze Stalą Rzeszów (0:0) i Legią Warszawa (2:2) krakowianie wywalczyli w sumie dwa punkty. Wiślacy z kolei ulegli dotychczas Koronie Kielce (1:3) i Motorowi Lublin (1:2), przez co w sobotę nadarzy się świetna okazja, aby zapunktować po raz pierwszy. Zapraszamy na trybuny! Na wszystkie mecze Wisły Płock w Centralnej Lidze Juniorów obowiązuje wstęp wolny.

 

Niewiele ponad trzy godziny po zakończeniu tego spotkania na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego przy ul. Sportowej 3, pierwszy raz w nowym sezonie - przed płocką publicznością - zaprezentuje się odmłodzony drugi zespół Nafciarzy. Młoda Wisła na inaugurację nowej kampanii zremisowała w Siedlcach z rezerwami Pogoni (1:1), a teraz graczom Artura Serockiego przyjdzie zmierzyć się z drugą siłą sezonu 2016/2017 Mazovią Mińsk Mazowiecki, która tydzień temu podzieliła się punktami z Bugiem Wyszków (1:1). Początek meczu o godzinie 17:00. Na rezerwy również obowiązuje wstęp wolny. Widzimy się!

 

Zwieńczeniem piłkarskiego weekendu w Płocku będzie pojedynek, na który czekają wszyscy kibice Nafciarzy. W niedzielę 20 sierpnia o godzinie 15:30, oczywiście na stadionie im. Kazimierza Górskiego, podopieczni Jerzego Brzęczka w Derbach Mazowsza zagrają z mistrzami Polski Legią Warszawa. Będzie to czwarty ekstraklasowy mecz przy Łukasiewicza 34 w tym sezonie - po Lechii Gdańsk (0:2), Lechu Poznań (1:0) i Wiśle Kraków (0:1). Wejściówki na te spotkanie dostępne są punktach sprzedaży oraz w kasie numer 1 przed stadionem. Śpieszcie się, bo biletów ubywa z każdą minutą! Warto przypomnieć, że do środy do godzin wieczornych sprzedało się już ponad 5.000 wejściówek.

 

 

3. KOLEJKA GRUPY WSCHODNIEJ CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW

Sobota 19 sierpnia, godzina 12:00 - boczne boisko stadionu im. Kazimierza Górskiego, ul. Łukasiwicza 34

Wisła Płock - Cracovia

 

2. KOLEJKA GRUPY PÓŁNOCNEJ MAZOWIECKIEJ IV LIGI

Sobota 19 sierpnia, godzina 17:00 - Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego, ul. Sportowa 3

Wisła II Płock - Mazovia Mińsk Mazowiecki

 

6. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASY

Niedziela 20 sierpnia, godzina 15:30 - stadion im. Kazimierza Górskiego, ul. Łukasiewicza 34

Wisła Płock - Legia Warszawa

Ostatnio zmieniany piątek, 18 sierpień 2017 07:29

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter