Facebook GooglePlus Twitter


środa, 23 sierpień 2017 09:55

Jak pożyczają polscy mężczyźni?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wylicza się, że mężczyźni stanowią 50% wszystkich kredytobiorców. Wiodą oni prym, jeśli weźmiemy pod uwagę zaciąganie kredytów hipotecznych. Trzeba jednak przyznać, że i kredyt gotówkowy na dowolny cel, karta kredytowa czy kredyt odnawialny nie jest dla nich żadną tajemnicą. Poznajcie sylwetkę polskiego kredytobiorcy płci męskiej.

1

 

Jaki jest polski kredytobiorca?

To najczęściej mężczyzna w przedziale wiekowym 35-45 lat. Wykształcony, mieszkający w dużym mieście, mający stabilną sytuację zawodową i finansową. Zaciągane zobowiązania kredytowe nie mają na celu łatania dziur w jego budżecie, ale raczej spełnianie dodatkowych zachcianek.

 

Mężczyźni zaciągają częściej kredyt gotówkowy, bo są przecież głową rodziny. Zarabiają nadal więcej, przez co ich zdolność kredytowa jest lepsza. Co ciekawe, mężczyźni są skłonni brać kredyty na większą kwotę niż kobiety.

 

Co o kredytach wiedzą mężczyźni?

Liczy się przede wszystkim niska rata kredytu i krótki czas trwania umowy kredytowej. Mężczyźni nie biorą pod uwagę dodatkowych warunków kredytu, nie porównują poszczególnych parametrów. Nie interesują się tak bardzo światem finansów. Kredyt gotówkowy ma zostać zaciągnięty szybko i przy minimum formalności.

 

Okazuje się, że panowie są o wiele bardziej spontaniczni. Nie zawsze podjęta przez nich decyzja o zaciągnięciu zobowiązania kredytowego jest racjonalna. Panowie częściej ryzykują, działają impulsywnie. Właśnie dlatego ich świadomość kredytowa jest mniejsza i to oni częściej stają się niewypłacalnymi dłużnikami. To oni zresztą znacznie częściej nie pilnują dat spłaty comiesięcznych zobowiązań.

 

Na co panowie zaciągają kredyty?

Jako głowy rodziny są to cele pierwszej potrzeby, które wiążą się z utrzymaniem pewnego standardu życia poszczególnych członków rodziny. Trzeba jednak przyznać, że panowie znacznie częściej są skłonni brać kredyty tylko po to, by spełniać swoje osobiste, nadrzędne zachcianki.

 

To oni przede wszystkim zaciągają kredyt gotówkowy na drogi, elektroniczny gadżet. To oni są skłonni podpisać umowę kredytową z bankiem tylko po to, by cieszyć się najnowszym telefonem, telewizorem nowej generacji albo lepszym modelem samochodu. Nie zawsze są to decyzje dobrze przemyślane i bardzo często doprowadzają do destabilizacji domowego budżetu.

 

Zanim mężczyzna zaciągnie kredyt gotówkowy

Banki nie opierają się w przyznawaniu kredytów panom. To oni przecież mają o wiele lepszą zdolność kredytową aniżeli kobiety. Aby jednak zapobiec pętli długów czy kryzysowej sytuacji niewypłacalności kredytobiorcy, każdy mężczyzna przez podpisaniem umowy kredytowej powinien:

 

  • Zastanowić się, czy zobowiązanie kredytowe jest mu w ogóle potrzebne?
  • Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy cel, na jaki chce wziąć kredyt, jest naprawdę niezbędny?
  • Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stać go na spłatę miesięcznych rat?
  • Porównać dokładnie oferty różnych banków – służą do tego publikowane przez banki rankingi.
  • Dokładnie przeczytać i zrozumieć treść umowy kredytowej.
Ostatnio zmieniany środa, 23 sierpień 2017 09:57

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter