Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 01 wrzesień 2017 07:15

Jak zacząć wędkowanie?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Często pierwsze przygody z wędkarstwem wyglądają bardzo podobnie. Zaczyna się od ciekawych historii usłyszanych od ojca lub od kolegów. Opowieści budzą coraz większe zainteresowanie, w końcu sami dochodzimy do wniosku, że czas rozpocząć samodzielne łowienie ryb.

 

1

 

Wiele osób nie rozumie, co takiego ciekawego można znaleźć w łowieniu ryb. Wydaje się, że nie jest to najbardziej ekscytujący sposób spędzania wolnego czasu. Aby poznać odpowiedź na to pytanie często trzeba po prostu samodzielnie spróbować złapać swoją pierwszą rybę.Pierwszy kontakt z wędkarstwem to często chwila, którą wspomina się przez wiele lat Powstaje emocjonalna więź, która sprawia, że chcemy należeć do społeczności. Wędkarstwo przestaje być zwykłym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zaczyna nam imponować. Dowiadujemy się coraz więcej na temat sprzętu wędkarskiego oraz samej techniki łowienia.

 

Jak zacząć wędkować?

W zasadzie zdobycie podstawowej wiedzy na temat łowienia ryb nie jest dużym wyzwaniem w dobie Internetu, kiedy każdy ma dostęp do ogromnej ilości różnego rodzaju poradników, a także forów dyskusyjnych, gdzie spotykają się bardziej doświadczeni wędkarze. Przygodę z wędkarstwem należy zacząć przede wszystkim od zapoznania się z przepisami, które regulują łowienie ryb na terenie naszego kraju. Brak znajomości obowiązującego prawa, a czasem także świadome łamanie przepisów prowadzą do wielu zabronionych zachowań. Takich sytuacji na pewno warto za wszelką cenę unikać.

Wędkarze mają do wyboru łowiska należące do Polskiego Związku Wędkarstwa, a także łowiska komercyjne.

 

Karta wędkarska

Kartę wędkarską mogą posiadać osoby, które ukończyły 14 rok życia. Każdy kandydat, który chce otrzymać taką kartę, powinien zapoznać się z przepisami znajdującymi się w ustawie o rybactwie śródlądowym. Po odpowiednim przygotowaniu się należy przystąpić do egzaminu. Egzaminy organizowane są przez koła PZW. Warto pamiętać, że osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mogą łowić ryby jedynie pod nadzorem osoby pełnoletniej, nawet jeśli spełniły wszystkie wymagania i mają kartę.

 

Odpowiedni sprzęt wędkarski

Oczywiście trudno wyobrazić sobie łowienie ryb bez zainwestowania w odpowiedni sprzęt wędkarski. Najlepiej zacząć swoją przygodę z wędkarstwem od techniki spławikowej. Dzięki temu początkujący będą mieli czas na lepsze poznanie zachowania ryb i ich reakcji. Technika spławikowa umożliwia również lepsze kontrolowanie sprzętu. Nie warto zbyt wiele wymagać od siebie na samym początku, ponieważ spowoduje to jedynie, że zniechęcimy się do samego wędkarstwa. Nie ma sensu również wydawać fortuny na pierwszą wędkę. Z biegiem czasu można lepiej dopasować sprzęt do własnych potrzeb.

Ostatnio zmieniany piątek, 01 wrzesień 2017 07:29

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter