Facebook GooglePlus Twitter


środa, 06 wrzesień 2017 07:31

Torrevieja - rośnie popularność hiszpańskiego kurortu

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie trudno zauważyć, ze Torrevieja staje się coraz popularniejszym miastem. Każdego roku rośnie liczba odwiedzających tę miejscowość turystów. Warto nieco przybliżyć czym charakteryzuje się to miasto.

3

 

Miasto z bogatą historią

Wiele osób wybiera się na wakacje w słonecznej Hiszpanii w celach czysto rozrywkowych. Chcą oni poopalać się na plaży i wykąpać w gorącej wodzie. Jednakże, niektórzy poszukują czegoś więcej. Chcą oni poznawać ciekawe miejsca i zwiedzać cenne zabytki. Niewątpliwie, idealne będą dla nich wakacje w Torrevieja.

 

Niezliczona liczba zabytków

W Torrevieja zabytków jest naprawdę wiele. Jest to miasto z długą historią. Przede wszystkim warto zwiedzić kilka historycznych, wiekowych kościołów, takich jak Iglesia Sagrado Corazon de Jesus. Godna uwagi jest na pewno również wieża Torre del Moro oraz promenada Juan Aparicio. Jest to dawna wieża strażnicza, która z historycznego punkt uwidzenia jest szczególnie ważna dla miasta. Dała ona bowiem niejako początek miejscowości Torrevieja, w tym także jej nazwie.

 

Wakacje w Torrevieja - zabawa dla każdego

Oczywiście, Torrevieja to nie tylko miejsce dla miłośników zabytków. Idealne dla siebie atrakcje znajdą tu również wielbiciele dobrej zabawy. Warto wspomnieć chociażby o parku rozrywki w mieście, w którym dobrą zabawę znajdą dzieci i dorośli. W mieście jest również mnóstwo otwartych do białego rana barów i klubów. Na uwagę zasługuje z pewnością także tętniący życiem bulwar oraz oczywiście molo, z którego podziwiać można widok na spokojne morze.

 

Jak dotrzeć i gdzie spać?

Jeśli chodzi o wakacje w Torrevieja oczywiście najlepiej wybrać się do tego miasta samolotem. Istnieje możliwość wynajęcia lotu czarterowego lub tez podróży lotem kursowym do pobliskiego Alicante.

Jeśli zaś chodzi o nocleg, można zdecydować się na apartament w Torrevieja, La Mata lub też pokój w hotelu. Wydaje się, że to pierwsze rozwiązanie zapewnia nieco więcej komfortu jak również pewną oszczędność. Szczególnie jeśli podróżuje się w kilka osób nocleg w apartamencie wychodzi o wiele taniej niż w hotelu.

 

Na wakacje w Torrevieja zaprasza Hiszpański apartament idealny - Białe Złoto

http://apartament-lamata.pl/

Polecamy!

Ostatnio zmieniany środa, 06 wrzesień 2017 07:32

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter