Facebook GooglePlus Twitter


środa, 11 październik 2017 07:25

Jak zacząć pływanie na wakeboardzie?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsze kroki na pewno warto stawiać pod okiem doświadczonej osoby czy instruktora, który nas poprowadzi przez niuanse, tej jeszcze nowej dyscypliny sportowej. Warto tak postąpić, żeby uniknąć złych nawyków jak i dla własnego komfortu. Szybciej dzięki temu opanujemy pływanie na desce i będziemy się cieszyć z jazdy na wodzie.

1

 

Wybór wakeparku

To jest pierwsza rzecz jaka nam powinna przyjść do głowy, jeśli chcemy zacząć pływać na desce. Nowe wakeparki wyrastają w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, co dowodzi wzrastającej popularności sportu. Warto poszukać odpowiadającego nam spotu, korzystając z portali, gdzie można znaleźć najświeższe wiadomości o nich, opinie czy nawet pooglądać zdjęcia. Większość wakeparków oprócz wyciągów posiada również bogate zaplecze w postaci plaż, miejsc do pływania czy nawet domków do wynajęcia, jeśli chcemy przedłużyć pobyt.

 

Sprzęt

Z tym murem zderza się większość niedzielnych sportowców. Po przeglądnięciu kilku poradników oraz cen ekwipunku w sklepach sportowych, przechodzi większości z nas ochota na takie atrakcje. To błąd! Na sam początek lepiej się posiłkować sprzętem dostępnym na miejscu, do wypożyczenia w wakeparku. Za niewielką cenę dobiorą nam odpowiednią deskę, kask i obowiązkowo kamizelkę wypornościową. Dopiero jak się zasymilujemy z tym sportem oraz poznamy różny sprzęt, różnych producentów możemy sobie zainwestować w kupno ekwipunku, który posłuży nam lata.

 

Nauka

Z tym zawsze bywa różnie. Jeśli ktoś jeździ na deskorolce czy snowboardzie to tylko się lekko dostosuje i szybko załapie, o co w tym „pływa”. Aktywnie spędzająca czas osoba będzie miała na pewno łatwiej, aczkolwiek nigdy nie warto się poddawać za szybko. Każdy jest inny w tym względzie i należy sobie dać czas na osiągnięcie zadowalającego poziomu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w uprawianiu sportu jakim jest wake board bardziej od siły, liczy się technika i wyczucie równowagi. Do ich nabycia konieczna jest jednak długa praktyka.

 

Najtrudniej jest zrobić ten pierwszy krok i przełamać się, szczególnie wewnętrznie, aby czuć się pewnie na wodzie. Opanowanie podstaw da nam dużo radości z pływania w wakeparku na wyciągu czy na linie za łodzią.

 

Artykuł powstał we współpracy z systemem rezerwacji wake parków WhereToWake.com. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą miejsc do uprawiania wakebordu. Wystarczy, że wpiszesz swoje miasto np. "wakepark Warszawa" i już masz dostęp do wake parków w okolicy Warszawy. Po skorzystaniu z oferty koniecznie podziel się swoimi wrażeniami.

Ostatnio zmieniany środa, 11 październik 2017 07:26

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter