Facebook GooglePlus Twitter


środa, 11 październik 2017 07:26

Jaki dron nadaje się do nagrywania z powietrza?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezzałogowe statki latające mają coraz więcej zastosowań komercyjnych. Są powszechnie używane już nie tylko w celach wojskowych. Ze względu na kompaktowe rozmiary steruje się nimi zdalnie, co sprawia, że można nimi dotrzeć w o wiele więcej miejsc. Wiele zależy od tego, jak chcemy dronem sterować i co nim robić, dlatego dobrze będzie poznać najważniejsze modele.

dron

 

Główny podział dronów

Drony przede wszystkim dzielą się na trzy grupy. Pierwsza to RPV, a więc drony sterowane za pomocą specjalnego kontrolera. Druga to RC FPV, czyli zdalnie sterowane urządzenia do jakich podłączona jest kamerka umożliwiająca oglądanie widoków podobnie jak z kabiny samolotu. Ostatnim rodzajem jest UAV, urządzenie jakim można sterować za pomocą komputera, bądź też z góry zaprogramować trasę, którą ma lecieć. W 2017 roku najbardziej popularne, ze względu na szereg zastosowań okazały się takie modele jak: Overmax x – bee drone 3.1 + oraz Sphero BB 8 Star Wars, jakie można znaleźć w sklepie ale.pltuż obok innych. Zastosowanie dronów w celach innych niż militarne jest najbardziej widoczne, jeśli chodzi o dostawanie się do trudno dostępnych miejsc. Za ich pomocą można kręcić efektywne filmiki, wykonywać zdjęcia z lotu ptaka, czy po prostu dobrze się bawić w czasie wolnym. To świetne uzupełnienie rekreacyjne, jak i możliwość uzyskiwania niecodziennych efektów w realizowaniu zawodowej fotografii, reżyserii, bądź też do robienia tego w celach prywatnych. 

 

Niezawodność dronów w ekstremalnych sytuacjach

Niezawodność dronów w ekstremalnych sytuacjach jest najlepszą wskazówką na to, że warto się na nie decydować. Wykonywanie zdjęć bądź filmików z powietrza domaga się posiadania wysokiej jakości sprzętu, kiedy chce się osiągać spektakularne wyniki. W związku z tym, warto dokładnie zastanowić się, który spośród wskazanych modeli okaże się najprzydatniejszy w naszym wypadku. Sklep Ale to sklep oferujący ten innowacyjny sprzęt, także będzie w czym wybierać. Dobór drona powinien być głównie uzależniony od tego, w jakich celach chcemy go wykorzystywać.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter