Facebook GooglePlus Twitter


środa, 11 październik 2017 07:29

Co warto wiedzieć o edukacji przedszkolnej i jak wybrać dobre przedszkole?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dostępne dane statystyczne dowodzą, że nadal stosunkowo niewielki procent polskich rodziców posyła swoje dzieci do placówek edukacji przedszkolnej. Według zgodnej opinii ekspertów wynika to przede wszystkim z faktu, że dostępność do przedszkoli finansowych przez państwo nadal jest wysoce utrudniona, zaś przedszkola prywatne są rozwiązaniami bardzo korzystnymi.

1

 

Niektórzy eksperci uważają jednak również, że wielu rodziców po prostu lekceważy znaczenie, jakie dla dziecka ma edukacja przedszkolna. Tymczasem badania naukowe jednoznacznie dowodzą, że to właśnie w wieku przedszkolnym mózg dziecka jest najbardziej chłonny i najbardziej plastyczny, przez co szeroko rozumiana edukacja przedszkolna stanowi jeden z decydujących czynników jeżeli chodzi o cały przyszły rozwój psychointelektualny młodego człowieka. Dlaczego warto wysłać swoje dziecko do przedszkola i jak wybrać dobrą placówkę? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się odpowiedzieć na najbardziej istotne pytania, jakie się tutaj wyłaniają.

 

Co warto wiedzieć o edukacji przedszkolnej i jak wybrać dobre przedszkole?

Jak wspominano, edukacja przedszkolna to jeden z czynników, które w najwyższym stopniu determinują przyszły rozwój intelektualny oraz psychologiczny dziecka. Stąd wniosek, że dobre Przedszkole Płock to placówka, która przede wszystkim zapewni dziecku skuteczną i wszechstronną edukację. Według psychologów dziecięcych, najbardziej efektywne są te metody edukacyjne, które angażują różne sfery umysłu młodego dziecka, a więc nie tylko wpajają mu podstawową wiedzę, ale również stymulują rozwój kreatywności, nieszablonowego myślenia, samodzielnego podejmowania decyzji a także wspierają rozwój tak zwanych kompetencji społecznych. Z tego powodu, warto wybrać dla naszego dziecka taką placówkę edukacji przedszkolnej, która zapewni mu nowoczesny, wielowymiarowy i zróżnicowany proces edukacji. Oczywiście, możliwe, że będzie się to wiązać z pewnymi kosztami, jednak ta "inwestycja" z całą pewnością zwróci się z nawiązką.

Ostatnio zmieniany środa, 11 październik 2017 07:32

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter