Facebook GooglePlus Twitter


środa, 18 październik 2017 11:16

Jaką pilarkę warto wybrać?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdy myślimy o zakupie pilarki do drewna, to często stajemy przed dylematem. Czy lepiej jest zainwestować w dwa wyspecjalizowane narzędzia czy jedno, które będzie odpowiednie do wielu działań? W tym drugim przypadku będziemy musieli zaakceptować ograniczenia, które się z tym wiążą. Idealnym przykładem będzie porównanie funkcjonalności stacjonarnej pilarki stołowej z małą, ręczną pilarką, którą przymocowuje się do specjalnego stołu warsztatowego.

1

 

Pilarki do drewna-sklep

Pilarki do drewna w sklepie stacjonarnym mogą mieć dużo wyższą cenę, niż w internetowym. Jednak warto się do niego wybrać, aby obejrzeć je na żywo. Dwa najczęściej spotykane modele pilarek do drewna to pilarki stołowe oraz ręczne. Gdy zadajemy sobie pytanie, która z nich będzie dla nas lepsza, to dochodzimy do wniosku, że nie jest to wcale taka oczywista i prosta decyzja. Trzeba wziąć pod uwagę parę bardzo ważnych czynników. Po pierwsze, do jakich czynności przede wszystkim będziemy wykorzystywać naszą pilarkę. Druga ważna kwestia, to jaką ilość miejsca możemy przeznaczyć na przechowywanie narzędzi. Na pewno łatwiejsza w przechowywaniu będzie niewielka pilarka do drewna i ewentualnie składany stolik, na którym będziemy mogli ją postawić. Duża, stacjonarna pilarka do drewna na pewno będzie na co dzień zajmowała bardzo dużo miejsca. Kolejna sprawa to możliwości oraz ograniczenia każdego z tych modeli pilarek.

 

Piły tarczowe i stołowe

Piły tarczowe posiadają najczęściej zwartą konstrukcję oraz bardzo wydajny silnik. Dzięki temu gwarantują bardzo dużą efektywność cięcia. Natomiast pilarki stołowe są urządzeniami stacjonarnymi. Najlepiej sprawdzają się przy seryjnym cięciu elementów, które mają podobne kształty. Taka pilarka najczęściej ma w komplecie przekładnice, które pozwolą Ci ustawić szerokość albo kąt cięcia elementów. Jej rozmiary i masa pozwala nie martwić się o jej stabilność. Jest to również urządzenie bardzo bezpieczne w obsłudze. Jednak stacjonarność jest jednocześnie wadą tego urządzenia. Nie można jej użyć jak pilarki ręcznej.

 

Szukasz też kosiarki spalinowe do trawy? Zobacz w sklepie!

 

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Gdy zaczniesz analizować modele pilarek do drewna, na pewno nie raz będzie Ci się wydawało, że właśnie trafiłeś na swój ideał. Czy na pewno tym razem się nie pomyliłeś? Zanim ostatecznie kupisz jakiś model, to upewnij się, czy urządzenie spełnia normy bezpieczeństwa oraz komfortu pracy. Aby to sprawdzić, zapytaj sprzedawcę o detale dotyczące konstrukcji pilarki do drewna, pod względem dodatkowych funkcji. Po pierwsze, czy w pilarce występuje blokada gazu. Przecież najważniejsza jest bezpieczna praca z tym urządzeniem. Nikt nie chce stracić ręki, ani innej kończyny. Jeżeli jest zamontowana ta funkcja, to niemożliwy jest niekontrolowany rozruch łańcucha pilarki. Gdy włączymy urządzenie, to łańcuch jest cały czas nieruchomy. Dopiero, gdy naciśniemy przycisk odblokowujący i gazu, to możemy rozpocząć pracę. Pilarka do drewna powinna również posiadać hamulec bezpieczeństwa, który zapobiega wypadkowy, gdy pilarka odskoczy w nieprzewidzianym kierunku. To dwie najważniejsze dodatkowe funkcje.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter