Facebook GooglePlus Twitter


niedziela, 29 październik 2017 11:39

Zalety, wady i dostępność mieszkań w centrum stolicy

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkania umiejscowione w centrach dużych metropolii bardzo często osiągają wyjątkowo wysokie ceny. Miasto będące stolicą naszego kraju nie jest pod tym względem wyjątkiem. Posiadanie własnego lokum w centrum Warszawy wiąże się jednak z wieloma korzyściami i pewnego rodzaju prestiżem.

1

 

Mieszkania z rynku pierwotnego

Choć wielu klientów poszukujących mieszkania w centrum Warszawy kieruje swoją uwagę przede wszystkim ku nieruchomościom z rynku pierwotnego, zakup tego rodzaju lokum nie jest zadaniem łatwym. Cały problem tkwi bowiem w fakcie, iż w tych rejonach liczba gruntów możliwych do zakupienia przez deweloperów pod nowe inwestycje jest ekstremalnie ograniczona. Nawet posiadając odpowiednio duży budżet nie są oni w stanie pozyskać odpowiedniej ilości miejsca pod budowę.

 

Taka sytuacja przyczynia się zaś do niewielkiej ilości nowych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych w ścisłym centrum Warszawy, utrudniając zakup mieszkania na rynku pierwotnym i zmuszając wiele osób do poszukiwania nieruchomości używanych, bardzo często w tych okolicznościach znakomicie trzymających swoją wartość.

 

Niekoniecznie w ścisłym centrum

Jeśli planujemy zakup nowego lokum, jednocześnie nie będąc w stanie kupić mieszkania w centrum Warszawy, warto zwrócić uwagę na inwestycje deweloperskie realizowane nieco dalej, choć wciąż w sąsiedztwie centralnej części stolicy. Nie da się bowiem ukryć, iż nowe nieruchomości posiadają szereg zalet odróżniających je od mieszkań używanych.

 

Nowe kontra używane

Kupując zupełnie nowe mieszkanie od dewelopera możemy w dość istotnym stopniu wpłynąć na jego ostateczny kształt - począwszy od ustalenia z budującą je firmą rozkładu pokoi i obecności balkonów czy tarasów, aż po dowolność związaną z jego wykańczaniem i wyposażaniem.

 

Choć cena zakupu mieszkania jest ważnym kryterium wyboru, równie istotne powinny być koszty jego utrzymania - a te w przypadku nieruchomości nowowybudowanych są wyraźnie niższe (zwłaszcza w zakresie ogrzewania, gdzie dzięki zastosowaniu skutecznego ocieplenia budynku i energooszczędnych okien jesteśmy w stanie odnotować zauważalnie niższe rachunki).

 

Dziś każdy z nas ma samochód. Nie jest on może najlepszym środkiem komunikacji w zakorkowanym centrum największego polskiego miasta, jednak dla wielu pozostaje ważnym symbolem statusu. Problemem związanym z pojazdami pozostaje zaś kwestia zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. O ile w przypadku starych kamienic można narzekać na ich notoryczne braki, o tyle większość nowoczesnych mieszkań zapewnia swoim lokatorom dostęp do dużych parkingów podziemnych.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter