Facebook GooglePlus Twitter


wtorek, 07 listopad 2017 08:12

Satyna – popularny, delikatny i błyszczący materiał

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest ceniona z wielu powodów, zarówno tych dotyczących estetyki, jak również jakości. Satyna jest materiałem o wyjątkowych właściwościach, istnieją ogromne możliwości jej wykorzystania, jednak najczęściej sięgają po nią producenci pościeli, głównie tej ekskluzywnej i eleganckiej. Na próżno jest szukać osoby, która nie marzy o tak pościelonym łóżku.

satyna

 

Co to jest satyna?

Tak, to jest materiał wykorzystywany do szycia odzieży i pościeli. Warto jednak wspomnieć o jej technicznych cechach. Satyna jest rodzajem atłasu, jej prawa strona ma splot atłasowy wątkowy, lewa z kolei jest błyszcząca, a jej splot jest atłasowy osnowowy.

 

Wykorzystuje się ją do szycia damskich sukienek, najczęściej kreacji wizytowych, sukienek wieczorowych i ślubnych. Doskonale sprawdza się jako materiał do dekoracji, np. wykonuje się z niego ozdobne poduszki. Jak już zostało wspomniane, satyna jest królową sypialni, to z niej produkuje się najbardziej efektowne i eleganckie pościele.

 

Klasyczna satyna cechuje się gładką strukturą i zazwyczaj jest pozbawiona wzorów. Satyna bawełniana to jej całkowite przeciwieństwo. Można ją spotkać w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Dzięki takiej różnorodności świetnie pasuje do wnętrz klasycznych, urządzonych z przepychem, nowoczesnych i dworskich.

 

Ach śpij… spokojnie

Pościel z satyny bawełnianej wykonana jest z materiału, który w rzeczywistości jest bawełnianą przędzą. Z jednej strony tkanina zachwyca połyskiem, nawiązując tym samym do klasycznej satyny, z drugiej zaś wyróżnia się cechami i właściwościami tkaniny bawełnianej. Dzięki temu komfort snu jest niezwykle wysoki, nieporównywalny z żadnym innym. To duży argument, dla którego satynowa pościel cieszy się tak dużą popularnością.

 

Z satyny można również samodzielnie uszyć sukienkę, bluzkę lub poszewki na poduszki. Można ją kupić np. na ctnbee.com i samodzielnie zaprojektować i stworzyć sobie oryginalną i unikatową kreację czy też elegancką ozdobę do salonu lub sypialni.

 

 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter