Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 18 styczeń 2018 22:32

Te akcesoria ułatwiają karmienie niemowlaka!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Karmienie niemowlaka to dla młodych mam jedna z przyjemniejszych i jednocześnie trudniejszych czynności. Jeśli noworodek żywi się mlekiem mamy, to odchodzą jej takie czynności jak przygotowywanie mieszanki, podgrzewanie mleka, sterylizacja butelek, wymiana smoczków itp. Czasem pojawia się jednak inny problem - nie każdy maluszek po urodzeniu potrafi idealnie ssać pierś. Oto kilka gadżetów, które pomogą poradzić sobie w takiej sytuacji.

1

 

Poduszka do karmienia zapewni wygodę

Jednym z ważniejszych aspektów podczas karmienia jest wygoda. Jeśli mama nie siedzi jak na szpilkach, nie napina mięśni pleców i karku, jest zrelaksowana i ma wygodne oparcie, to sprawa będzie dużo prostsza. Taką pozycję zapewni poduszka do karmienia, dzięki której będzie łatwiej ułożyć maluszka by wygodnie przystawić go do piersi. Poduszki do karmienia są duże, odpowiednio miękkie i wyprofilowane. Często stanowią podstawę w wyprawce młodych rodziców. Są bowiem sytuacje, kiedy to tata musi podać mieszankę lub mleko ściągnięte do butelki. Wówczas poduszka do karmienia jest dla niego idealnym rozwiązaniem, aby prawidłowo i wygodnie ułożyć maluszka do posiłku.

 

Odpowiednia butelka do karmienia

Jeśli noworodek nie żywi się mlekiem mamy, albo mama musi zrobić kilkudniową przerwę w podawaniu piersi, dobrze mieć w domu odpowiednią butelkę do karmienia. Odpowiednia butelka to taka, która właściwie uzupełni lub zastąpi karmienie piersią. Powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, tak by smoczek był delikatny i przyjemny w dotyku oraz posiadał odpowiedni poziom przepływu. Właściwa butelka może zapobiec powstawaniu kolki u niemowlaków, dlatego postaraj się wybrać jak najlepszy produkt.

 

Kojące wkładki laktacyjne

Termiczne wkładki laktacyjne to bardzo przydatny gadżet dla mam, które karmią piersią. Żelową substancję, którą wypełnione są takie wkładki można podgrzewać w mikrofali lub schładzać w lodówce, w zależności od potrzeb. Zimne kompresy łagodzą napięcie piersi już w okresie ciąży, natomiast ciepłe wspomagają wypływ mleka oraz likwidują zastoje pokarmowe.

 

Na problemy z sutkami

Karmiące piersią mamy często narzekają na kondycję swoich sutków. Czasem problem wynika z suchej skóry i z ran, jakie tworzą się w miejscu ssania, a czasem kłopotem jest zbyt płaski kształt brodawki. Aby ukoić ból sutków i złagodzić podrażnienia przyda się naturalna lanolina, np. marki Lansinoh. Nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby zagrozić dziecku, więc spokojnie można wsmarowywać ją w skórę sutka.

 

Gdy problem tkwi w płaskim sutku, który trudno jest uchwycić maluszkowi, wówczas pomóc może tzw. korektor płaskich brodawek. Działa na zasadzie zasysania brodawki do środka przyrządu, tym samy wyciągając ją z piersi.

 

Najważniejszą rzeczą podczas karmienia niemowlaka jest zachowanie spokoju. Zrelaksowanej mamie łatwiej jest uspokoić i nakarmić maluszka. A jeśli do tego posiada poduszkę do karmienia i niezbędne akcesoria, nic nie powinno zakłócać mlecznego posiłku.

 

Wszystkie wymienione w artykule akcesoria do karmienia dostępne są m.in.: https://bobomio.pl/dla-mamy/akcesoria/poduszki-do-karmienia.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter