Facebook GooglePlus Twitter


poniedziałek, 18 grudzień 2017 22:47

Pomosty pływające na przydomowym jeziorku

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Posiadanie domu nad jeziorem niesie ze sobą wiele zalet. Oprócz pięknych widoków, daje szeroki wachlarz możliwości rekreacyjnych i relaksacyjnych. Świetnym pomysłem na podniesienie atrakcyjności brzegu jeziora jest zainwestowanie w pomost, który sprawi, że korzystanie z jeziora będzie bardziej wygodne i bezpieczne.

 

1

 

 

Pomost na jeziorku nada się zarówno jako platforma do spacerowania, przesiadywania i opalania się. Pomost ułatwi także korzystanie z rozmaitego sprzętu pływającego, czy schodzenia do wody. Jaki typ pomostu wybrać? Co potrzebne jest do jego budowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

 

Jaki rodzaj pomostu wybrać

Jeszcze do niedawna brzegi polskich jezior zdominowane były przez drewniane pomosty stacjonarne, jednak rozwiązania tego typu, ze względu na duże koszty budowy i utrzymania, coraz częściej wypierane są przez pomosty pływające. Ich rosnąca popularność związana jest z małą ilością formalności, koniecznych przy chęci uzyskania zezwolenia na ich montaż oraz niskimi kosztami samych pomostów. Budowa pomostów związanych na stałe z gruntem, których długość całkowita przekracza 25 metrów wymaga wcześniejszego otrzymania decyzji o warunkach zabudowy. Po jej uzyskaniu należy jeszcze dodatkowo wystąpić o wydanie pozwolenia wodnoprawnego od starosty. Sprawia to, że budowa pomostów stale związanych z gruntem jest długotrwała i dość kosztowna (uzyskanie odpowiednich zezwoleń kosztuje). Montaż pomostu pływającego wymaga jedynie uzyskania pozwolenia właściciela wody  Pomosty tego typu nie są traktowane jako obiekty budowlane i ich instalacja nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę

 

Zalety pomostów pływających

Do instalacji pomostów pływających nie potrzebne jest angażowanie specjalistycznych ekip montażowych. Modułowa konstrukcja pomostów pływających sprawia, że ich łączenie jest banalnie proste i nie wymaga specjalnego przygotowania. Ponadto pomosty pływające nie wymagają tak intensywnej konserwacji, jak pomosty stacjonarne. Wykonane z polietylenu pływaki pomostów są odporne na działanie wody i promieni słonecznych, dlatego nie muszą być, jak pomosty drewniane, impregnowane. Dodatkowym atutem pomostów pływających jest ich łatwy montaż oraz możliwość szybkiej modyfikacji. Modułowa konstrukcja pomostów pływających powala na szybkie dodanie kolejnych elementów pomostu dopasowując jego kształt i wyposażenie do aktualnych potrzeb. Pomosty pływające można również demontować na zimę. W ten sposób uniknie się ryzyka uszkodzenia pływaków przez zamarzające jezioro i w nienaruszonym stanie będzie można je z powrotem zainstalować w sezonie letnim.

 

Podsumowując, jeśli posiadacie Państwo dom lub ośrodek wypoczynkowy nad stawem, jeziorem, czy rzeką świetnym pomysłem jest montaż pomostu pływającego. Tego typu rozwiązanie sprawi, że przy niskich kosztach inwestycji, znacząco podniesiemy atrakcyjność przydomowej plaży.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter