Facebook GooglePlus Twitter

 • Ruszamy rowerami systemu miejskiego

  Bardzo ważnym elementem systemu roweru miejskiego jest fakt, że się on sam rozwija – mówił w

 • Zaginął Pan Zbigniew. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu!

  Płoccy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionym Zbigniewem Korpowskim lat 59.

 • Menu weselne - w jakiej kolejności podawać potrawy?

  Menu weselne to jeden z najważniejszych czynników, na których skupiamy swoją uwagę podczas plan

 • 3 wypadki minionego weekendu i 6 osób w szpitalu.

  Minionego weekendu doszło do 3 wypadków drogowych, 20 kolizji w mieście oraz 5 w powiecie płocki

 • Jarmark Tumski. Dużo będzie się działo!

  - Ponad 500 zgłoszeń z całego kraju i zza granicy wpłynęło do biura Jarmarku Tumskiego – pow


poniedziałek, 18 grudzień 2017 22:50

Pędzle do pudru – przegląd

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wykańczasz makijaż pudrem, a twoja cera wymaga zmatowienia? Pędzel do pudru będzie twoim sprzymierzeńcem. Ale od liczby różnego rodzaju pędzli może zakręcić się w głowie! Jak powinien wyglądać pędzel, który posłuży ci najlepiej i zapewni nienaganny look?

1

 

Pędzel do pudru to podstawa codziennego makijażu i jeden z najważniejszych gadżetów w pracy profesjonalnych wizażystów. O ile podkład da się wklepać w skórę palcami, o tyle sypki bądź prasowany puder wymaga odpowiednich narzędzi. Pędzle do pudru różnią się nieco od pozostałych pędzli do makijażu kształtem, rozmiarem i typem włosia. Ale podobnie jak akcesoria do nakładania podkładu czy różu, pomagają równomiernie rozprowadzić kosmetyk na skórze i nadać jej aksamitny, nieskazitelny wygląd. Co musisz wiedzieć o pędzlach do pudru, zanim wybierzesz ten najlepszy dla siebie?

 

Czym jest pędzel do pudru?

Jak aplikować puder? Oczywiście pędzlem do pudru! Ale uwaga! Inny pędzel nadaje się do pudru sypkiego, a inny do pudru prasowanego. Jego głównym zadaniem jest rozprowadzenie jednolitej warstwy kosmetyku na skórze w takiej ilości, by dać naturalny efekt. Pędzel powinien być wygodny w użyciu, musi dobrze leżeć w dłoni. Dlatego lepiej, jeśli ma długi trzonek. Włosie w tego typu pędzlu zazwyczaj jest długie i gęste, bo wtedy puder lepiej do niego przylega.

 

Rodzaje pędzli do pudru

Masz już swój wybrany pędzel? Przyjrzyj mu się i sprawdź, jaki ma:

 • Typ włosia – pędzel zrobiony z naturalnego włosia poznasz po większej sztywności i zdecydowanie mniejszym połysku włosków, ale syntetyczne włosie równie dobrze spełnia swoją rolę. Pędzle syntetyczne rzadko powodują uczulenia, ponadto pochłaniają mniej produktu, bo puder słabiej przylega do gładkiej struktury włosków.
 • Trzonek – dobrze, gdy jest dość długi, by łatwo było nim operować. Wyjątkiem jest pędzel typu kabuki -– mały i poręczny, z okrągłą główką, idealny do nakładania sypkich kosmetyków, pudrów mineralnych czy różu. Zapewnia mocny efekt krycia.
 • Stopień trwałości – wybierając swój pędzel sprawdź, czy jego włosie nie ma tendencji do wypadania: pociągnij mocniej włoski. Jeśli kilka zostanie ci w dłoni, poszukaj innego modelu.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 grudzień 2017 22:53

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter