Facebook GooglePlus Twitter


poniedziałek, 08 styczeń 2018 08:57

DJ czy orkiestra? Co wybrać na wesele?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Decyzja o tym, czy wybrać DJa, czy orkiestrę na wesele jest decyzją bardzo ważną. To w końcu oprawa muzyczna stanowi tło całego przyjęcia i sprawia, że goście świetnie się bawią. Dlatego, dobrze będzie zapoznać się z tym, jak wygląda wesele z DJem, a jak z zespołem i zadecydować, co bardziej nam odpowiada. Warto już nawet z pewnym wyprzedzeniem zarezerwować wybraną opcję, ponieważ kolejki są duże. Warto też wykorzystać rekomendacje znajomych.

wesele

 

Podstawowa różnica pomiędzy DJem a orkiestrą

Podstawowa różnica opiera się na nośniku użytym przez DJa bądź orkiestrę do prezentowania muzyki. DJ odtwarza muzykę bezpośrednio z płyty lub z komputera, natomiast zespół weselny gra „na żywo”. To zaś, na kogo się decydujemy jest kwestią bardzo indywidualną, ponieważ będą Pary Młode lubiące zabawę z DJem i mogące dzięki temu bardziej ingerować w repertuar, a będą i takie, które wolą jak muzyka jest „na żywo” wykonywana przez artystów. Tak czy siak, niezależnie od wyboru należy już na samym początku ustalić w umowie, czego oczekujemy. Ważne jest zaznaczenie, że nie życzymy sobie, żeby zespół grał z playbacku oraz że chcemy żeby DJ również przygotował zabawy i gry dla gości. Będzie on w końcu wodzirejem całego przyjęcia. Musimy naprawdę dokładnie przemyśleć, na czym nam zależy. Warto dowiedzieć się, jakie są preferencje spodziewanych gości weselnych, aczkolwiek ostatnie zdanie i tak należy do Państwa Młodych. To oni w tym tak szczególnym dniu mają bawić się jak najlepiej.

 

Dobór repertuaru

Zazwyczaj orkiestra weselna jest opcją bardziej kameralną. DJ nadaje się zaś na „luźniejszą” wersję wesela. On może natomiast przygotować więcej kawałków, a zespoły muzyczne mają raczej stały repertuar, na około 200 numerów. Sami musimy więc wybrać, co jest dla nas istotne. A piosenki weselnemożna dobrać znacznie szybciej i zażyczyć sobie, aby leciały w dniu wesela. Mogą to być na przykład takie utwory, które przesłuchamy na specjalnym kanale tematycznym w radio TubaFM. Wówczas dobór repertuaru nie sprawi nam trudności.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter