Facebook GooglePlus Twitter

 • IDetektyw Łódź i okolice – oferty

  Detektyw Łódź i okolice – oferty

  Agencje detektywistyczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie ma oczywiście jasnej informacji dlaczego tak się dzieje, faktem jest jednak, że coraz częściej poszukujemy tego ty...

 • IOryginalne czy używane? Jakie części zamienne do samochodu?

  Oryginalne czy używane? Jakie części zamienne do samochodu?

  Im starszy samochód tym częściej pojawia się konieczność jego naprawy i wymiany podzespołów. To wtedy pojawia się pytanie, czy kupować części oryginalne czy zamienniki? A jeśli te drugie,...

 • IKamery w monitoringu wizyjnym

  Kamery w monitoringu wizyjnym

  W dzisiejszych czasach dbamy o nasze bezpieczeństwo najlepiej jak potrafimy. Montujemy czujki, rozmaite zamki, instalujemy kamery, a nawet wynajmujemy firm ochroniarskie. To przedostatnie weźmiemy n...

 • IPolecane restauracje w Warszawie - w czym tkwi ich sekret?

  Polecane restauracje w Warszawie - w czym tkwi ich sekret?

  Marzeniem każdego właściciela lokalu gastronomicznego są setki odwiedzających go każdego dnia gości. Aby osiągnąć sukces w branży, niezbędne jest nie tylko pyszne jedzenie, lecz także zau...

 • INocleg w Zakopanem? O tym trzeba pamiętać!

  Nocleg w Zakopanem? O tym trzeba pamiętać!

  Zakopane to dla Polaków ulubione górskie miejsce na wakacje. Przed wyborem idealnej lokalizacji na nocleg warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą zadecydować o udanym wypoczynku. ...

 • Detektyw Łódź i okolice – oferty

  Agencje detektywistyczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie ma oczywiście jasn

 • Oryginalne czy używane? Jakie części zamienne do samochodu?

  Im starszy samochód tym częściej pojawia się konieczność jego naprawy i wymiany podzespołów.

 • Kamery w monitoringu wizyjnym

  W dzisiejszych czasach dbamy o nasze bezpieczeństwo najlepiej jak potrafimy. Montujemy czujki, rozm

 • Polecane restauracje w Warszawie - w czym tkwi ich sekret?

  Marzeniem każdego właściciela lokalu gastronomicznego są setki odwiedzających go każdego dnia

 • Nocleg w Zakopanem? O tym trzeba pamiętać!

  Zakopane to dla Polaków ulubione górskie miejsce na wakacje. Przed wyborem idealnej lokalizacji na


poniedziałek, 08 styczeń 2018 09:00

Jak tanim kosztem przeprowadzić metamorfozę pokoju?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podobno nie da się czegoś zrobić tanio i dobrze, ale ta zasada nie zawsze się sprawdza. Przykładem może być metamorfoza pokoju, którą spokojnie przeprowadzisz tanim kosztem i bez potrzeby przeżywania wyczerpującego psychicznie i fizycznie remontu. Zebraliśmy kilka bardzo ciekawych pomysłów i dzielimy się nimi z Tobą w tym artykule. Przeczytaj i zainspiruj się!

foto

 

Fototapeta

To pierwszy pomysł, który spokojnie możesz wykorzystać w swoich wnętrzach. Tania fototapeta (przykłady znajdziesz pod linkiem: https://iruto.pl/baza-wiedzy/czy-tanie-fototapety-sie-naprawde-oplacaja/) pozwoli Ci natychmiast odmienić charakter dowolnego pomieszczenia i wprowadzić styl, który zrobił na Tobie największe wrażenie. 

 

Co ciekawe, wcale nie musisz zdecydować się na przyklejenie fototapety do ściany. Fajnym trendem jest użycie jej do ozdobienia starych, zniszczonych czy po prostu nijakich frontów meblowych. Dostępne są również fototapety na drzwi. W ten sposób za niewielkie pieniądze odmienisz wygląd np. kuchni. Fototapeta nadaje się do wszystkich pomieszczeń, także łazienki. Wystarczy wybrać wersję odporną na działanie wilgoci. 

 

Prosta zmiana kolorów

Puszka dobrej farby kosztuje około 50 złotych. Dolicz do tego wałek za 15 złotych i trochę folii, a otrzymasz gotowy zestaw do szybkiego odmienienia wyglądu dowolnego pomieszczenia. Zdziwisz się, jakie efekty może przynieść zwykła zmiana koloru ścian. Szczególnie, jeśli obecnie pokój nie ma żadnego charakteru i panuje w nim stylistyczny miszmasz. 

 

Zamiast nudnych i staroświeckich kolorów (jak żółty, piaskowy, morski) postaw na coś albo bardziej wyrazistego (baby blue, navy blue, burgund, greenery) albo eleganckiego i nowoczesnego (biel, betonowa szarość). Pamiętaj przy tym, aby w łączeniu kolorów kierować się zasadą koła barw, o której pisaliśmy w TYM artykule.

 

Proste dodatki 

To dodatki w dużej mierze decydują o charakterze pomieszczenia. Dysponując bardzo małą kwotą możesz z łatwością przeprowadzić metamorfozę pokoju przy pomocy zaledwie kilku elementów. Na nudną sofę rzuć kolorowy kocyk i kilka poduszek z ciekawymi wzorami. Stolik kawowy przykryj designerskim obrusem i ustaw na nim szklane naczynie na owoce. 

 

Dużo uwagi poświęć oknom. Jeśli chcesz, aby w pokoju było jaśniej, zrezygnuj z ciężkich zasłon i grubych firan. Zamiast tego możesz całkowicie odsłonić okna i ozdobić ich ramy fototapetą lub po prostu pomalować. To odważne, ale za to super kreatywne rozwiązanie. 

 

Zrób porządki

Nawet się nie spodziewasz, jak świetne efekty może przynieść zwykłe uporządkowanie pokoju. Jeśli obecnie sprawia on wrażenie zagraconego, bez skrupułów pozbądź się mebli i dodatków, które już Ci się opatrzyły, nie spełniają swojej roli czy są po prostu mocno zniszczone. Pokój od razu wyda się nieco większy, a to da Ci pole do wprowadzania dalszych zmian. 

 

Jeśli nie chcesz się rozstawać z meblami wypoczynkowymi, bo np. masz do nich sentyment lub idealnie pasują do rozkładu pomieszczenia, to pomyśl o poddaniu ich renowacji. Utalentowany tapicer potrafi zdziałać cuda, nie biorąc przy tym zbyt dużo pieniędzy. 

 

Na koniec pamiętaj o ważnej zasadzie. Metamorfoza pokoju, nawet przeprowadzona tanim kosztem, musi być świetnie przemyślana i zaplanowana. Wybierz styl, w którym czujesz się najlepiej i konsekwentnie się go trzymaj. Na niewielkiej przestrzeni lepiej nie łączyć zbyt wielu elementów pochodzących z różnych stylów. Mogłoby to wprowadzić niepotrzebny chaos. 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter