Facebook GooglePlus Twitter

 • Co oznacza numer VIN?

  Często można się spotkać, że nie wiemy gdzie należy szukać numeru VIN oraz czym w zasadzie je

 • Chemia samochodowa - proces pielęgnacji samochodu

  Pielęgnacja samochodu z pozoru wydaje się być bardzo proste – myjnia ręczna lub automatyczna,

 • Ari.K dj i producent pochodzący z Płocka!

  Już jest kolejny klip pokazujący piękno naszego miasta. Ari.K dj i producent pochodzący z

 • Uniwersalny neutralizator zapachów - Silver Fresh

  Obuwie, odzież czy tekstylia często wymagają odświeżenia. Nie chodzi tylko i wyłącznie o regu

 • Trójmiasto dla turystów: na co mogą liczyć miłośnicy sportów zimowych?

  Dla sporej części osób odwiedzających północną część naszego kraju, Trójmiasto to przede


poniedziałek, 08 styczeń 2018 09:00

Jak tanim kosztem przeprowadzić metamorfozę pokoju?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podobno nie da się czegoś zrobić tanio i dobrze, ale ta zasada nie zawsze się sprawdza. Przykładem może być metamorfoza pokoju, którą spokojnie przeprowadzisz tanim kosztem i bez potrzeby przeżywania wyczerpującego psychicznie i fizycznie remontu. Zebraliśmy kilka bardzo ciekawych pomysłów i dzielimy się nimi z Tobą w tym artykule. Przeczytaj i zainspiruj się!

foto

 

Fototapeta

To pierwszy pomysł, który spokojnie możesz wykorzystać w swoich wnętrzach. Tania fototapeta (przykłady znajdziesz pod linkiem: https://iruto.pl/baza-wiedzy/czy-tanie-fototapety-sie-naprawde-oplacaja/) pozwoli Ci natychmiast odmienić charakter dowolnego pomieszczenia i wprowadzić styl, który zrobił na Tobie największe wrażenie. 

 

Co ciekawe, wcale nie musisz zdecydować się na przyklejenie fototapety do ściany. Fajnym trendem jest użycie jej do ozdobienia starych, zniszczonych czy po prostu nijakich frontów meblowych. Dostępne są również fototapety na drzwi. W ten sposób za niewielkie pieniądze odmienisz wygląd np. kuchni. Fototapeta nadaje się do wszystkich pomieszczeń, także łazienki. Wystarczy wybrać wersję odporną na działanie wilgoci. 

 

Prosta zmiana kolorów

Puszka dobrej farby kosztuje około 50 złotych. Dolicz do tego wałek za 15 złotych i trochę folii, a otrzymasz gotowy zestaw do szybkiego odmienienia wyglądu dowolnego pomieszczenia. Zdziwisz się, jakie efekty może przynieść zwykła zmiana koloru ścian. Szczególnie, jeśli obecnie pokój nie ma żadnego charakteru i panuje w nim stylistyczny miszmasz. 

 

Zamiast nudnych i staroświeckich kolorów (jak żółty, piaskowy, morski) postaw na coś albo bardziej wyrazistego (baby blue, navy blue, burgund, greenery) albo eleganckiego i nowoczesnego (biel, betonowa szarość). Pamiętaj przy tym, aby w łączeniu kolorów kierować się zasadą koła barw, o której pisaliśmy w TYM artykule.

 

Proste dodatki 

To dodatki w dużej mierze decydują o charakterze pomieszczenia. Dysponując bardzo małą kwotą możesz z łatwością przeprowadzić metamorfozę pokoju przy pomocy zaledwie kilku elementów. Na nudną sofę rzuć kolorowy kocyk i kilka poduszek z ciekawymi wzorami. Stolik kawowy przykryj designerskim obrusem i ustaw na nim szklane naczynie na owoce. 

 

Dużo uwagi poświęć oknom. Jeśli chcesz, aby w pokoju było jaśniej, zrezygnuj z ciężkich zasłon i grubych firan. Zamiast tego możesz całkowicie odsłonić okna i ozdobić ich ramy fototapetą lub po prostu pomalować. To odważne, ale za to super kreatywne rozwiązanie. 

 

Zrób porządki

Nawet się nie spodziewasz, jak świetne efekty może przynieść zwykłe uporządkowanie pokoju. Jeśli obecnie sprawia on wrażenie zagraconego, bez skrupułów pozbądź się mebli i dodatków, które już Ci się opatrzyły, nie spełniają swojej roli czy są po prostu mocno zniszczone. Pokój od razu wyda się nieco większy, a to da Ci pole do wprowadzania dalszych zmian. 

 

Jeśli nie chcesz się rozstawać z meblami wypoczynkowymi, bo np. masz do nich sentyment lub idealnie pasują do rozkładu pomieszczenia, to pomyśl o poddaniu ich renowacji. Utalentowany tapicer potrafi zdziałać cuda, nie biorąc przy tym zbyt dużo pieniędzy. 

 

Na koniec pamiętaj o ważnej zasadzie. Metamorfoza pokoju, nawet przeprowadzona tanim kosztem, musi być świetnie przemyślana i zaplanowana. Wybierz styl, w którym czujesz się najlepiej i konsekwentnie się go trzymaj. Na niewielkiej przestrzeni lepiej nie łączyć zbyt wielu elementów pochodzących z różnych stylów. Mogłoby to wprowadzić niepotrzebny chaos. 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter