Facebook GooglePlus Twitter

 • Co oznacza numer VIN?

  Często można się spotkać, że nie wiemy gdzie należy szukać numeru VIN oraz czym w zasadzie je

 • Chemia samochodowa - proces pielęgnacji samochodu

  Pielęgnacja samochodu z pozoru wydaje się być bardzo proste – myjnia ręczna lub automatyczna,

 • Ari.K dj i producent pochodzący z Płocka!

  Już jest kolejny klip pokazujący piękno naszego miasta. Ari.K dj i producent pochodzący z

 • Uniwersalny neutralizator zapachów - Silver Fresh

  Obuwie, odzież czy tekstylia często wymagają odświeżenia. Nie chodzi tylko i wyłącznie o regu

 • Trójmiasto dla turystów: na co mogą liczyć miłośnicy sportów zimowych?

  Dla sporej części osób odwiedzających północną część naszego kraju, Trójmiasto to przede


poniedziałek, 08 styczeń 2018 09:03

Jak wybrać nowy fotelik samochodowy?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy rok 2018 to stawianie nowych postanowień, realizacja planów bliskich jak i dalszych. Jest to również rok nowych zakupów, do których między wieloma innymi należy zakup nowego fotelika samochodowego.

1

 

Decyzja ta nie należy do łatwych, ze względu na szeroki wybór produktów na obecnym rynku w tej kategorii. Wiele fotelików samochodowych rośnie wraz z dzieckiem, dlatego warto się zastanowić jaki typ fotelików jest najbardziej interesujący. Największy wybór fotelików samochodowych można znaleźć wśród fotelików dla już starszych dzieci tzw „średniaków” oraz „starszaków”. Wiele fotelików różni się systemem zabezpieczeń, wyglądem oraz ilością użytych dodatków. Najważniejsze jednak, żeby fotelik spełniał wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa podczas podróży.

 

Fotelikiem odpowiednim dla starszych dzieci, które wyrosły już z samochodowego nosidełka i ważą od 9 – 18 kg, jest fotelik Maxi Cosi Tobi. Świetne sprawdza się on podczas podróży, ponieważ wciąż rosnące dziecko jest coraz bardziej ciekawe świata, a który dziecko może też poznawać właśnie przez okno samochodu.

 

Fotelik Tobi to funkcjonalny, praktyczny fotelik samochodowy, który montuje się przodem do kierunku jazdy. Fotelik zapinany jest za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa, który montuje się na około fotelika, zapinając go do klamry głównej pasa samochodu. Naciągacze pasa bezpieczeństwa, do których należą górne klamry fotelika i dolne wajchy u podstawy fotelika, mają za zadanie ustabilizować fotelik na miękkim siedzeniu samochodu. Natomiast pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa fotelika nie tylko wygodnie i prawidłowo stabilizują pozycję dziecka, ale również przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

 

Fotelik Maxi Cosi Tobi można ustawić w pięciu wygodnych pozycjach, dzięki którym można ułożyć dziecko w komfortowej pozycji, nawet tej przeznaczonej do spania – półleżącej. Zaletą fotelika Tobi jest jednoczesna regulacja zagłówka oraz pasów bezpieczeństwa, znajdujących się przy foteliku. Otwarta pozycja szelek fotelika, zapewnia łatwe sadzanie i wysadzanie dziecka z fotelika. Fotelik ten należy do bezpiecznych fotelików, który został wyróżniony w testach samochodowych, posiada certyfikaty, które świadczą o jego bezpieczeństwie podczas używania. Pokrycie fotelika Maxi Cosi Tobi jest odporne na wiele różnego pochodzenia zabrudzeń, można je zdejmować i prać w pralce. Dostępny jest w kilku interesujących kolorach, które można dopasować do samochodu a nawet wyboru dziecka.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter