Facebook GooglePlus Twitter


środa, 17 styczeń 2018 12:49

Noworoczne postanowienia? Zobacz jak się do nich zmotywować

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przyjęło się, że dobrze jest zacząć kolejny rok wraz z nowymi postanowieniami. Jest to idealny moment na podsumowanie swoich dokonań w odchodzącym roku. Kolejną naturalną rzeczą jest ustalenie, co nowego warto zrealizować w ciągu kolejnych 365 dni. Jednak wiele osób ma problem z dotrzymaniem swoich noworocznych postanowień. Zazwyczaj wynika to z niewłaściwego podejścia do sprawy. 

1

 

Stwórz plan realizacji postanowień 

Konieczne jest szczegółowe opisanie wszystkich etapów realizacji postanowień noworocznych. Najlepiej je spisać na papierze i konsekwentnie podążać za wyznaczonym planem. Zbyt ogólne cele, bez konkretnie określonych działań potrzebnych do ich realizacji łatwo jest porzucić. Już sam wysiłek włożony w przygotowanie takiego planu zwiększa poziom wewnętrznej motywacji. Gdy ma się "gorszy dzień" wystarczy zajrzeć do planu i podjąć się kolejnego etapu. 

 

Planuj długoterminowo 

Zgubienie nadmiaru tłuszczu, czy wyrzeźbienie słynnego sześciopaka wymaga dużo czasu i zaangażowania. Pierwsze efekty mogą pojawić się dopiero po miesiącu lub nawet później. Jednak jeżeli wytrzyma się, w kolejny Nowy Rok będzie można z dumą stwierdzić, że włożony wysiłek opłacił się. Podobnie jest z pracą. Aby osiągnąć wymarzone stanowisko, trzeba czasem pójść na kompromis, zdobyć wymagane kwalifikacje i doświadczenie. Czasem potrwa to nawet kilka lat. Warto też zaopatrzyć się w planner, który będzie przypominał nam co aktualnie mamy do zrobienia. My szczególnie polecamy planer Familiowo, który jest magnetyczną tablicą suchościeralną - to zawieszenia na lodówkę.

 

Mierz zamiary na swoje możliwości 

Wiele postanowień noworocznych pozostaje niezrealizowanych, ponieważ są niepotrzebnie zbyt skrajne, a przez to nierealistyczne. Przykładem takiego postanowienia jest całkowita rezygnacja ze słodyczy. Psychologowie już dawno ustalili, że kompletne odmówienie sobie danej przyjemności najczęściej powoduje szybkie porzucenie zakazu i kompensację czasu absencji. Oznacza to, że odmawiając sobie kilka razy słodkiej przyjemności, dana osoba najpewniej w końcu rzuci się na czekoladę pochłaniając na raz ogromne ilości. Dlatego lepiej postanowić sobie ograniczenie spożywania czekolady do np. tabliczki tygodniowo.

 

Powiedz o swoich planach innym 

Warto podzielić się swoimi postanowieniami noworocznymi z innymi. Często ludzie widząc, że danej osobie na czymś zależy, dodatkowo ją motywują i dopingują. Okazuje się także, że publiczna deklaracja swoich planów pomaga w ich osiągnięciu. Często nawet pomimo wysiłku i niechęci, dana osoba kontynuuje realizację swoich postanowień, ponieważ nie chce, aby ucierpiał jej wizerunek. 
 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter