Facebook GooglePlus Twitter


niedziela, 28 styczeń 2018 12:51

Marzysz o wyjeździe na narty do Francji? Wybierz Chamrousse!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Narty w Chamrousse to doskonały pomysł na rodzinny urlop. Świetne warunki narciarskie, idealna pogoda oraz bogata oferta apres-ski, stawiają to miejsce w szeregu najpopularniejszych europejskich kurortów. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania  Chamrousse!

 

1

 

 

Warunki narciarskie w Chamrousse

Narty w Chamrousse, gdzie możesz pojechać razem z ekipą SnowZ, to niezwykła okazja, aby odwiedzić niewielką górską miejscowość usytuowaną w regionie Rodan we francuskich Alpach, a dokładniej na południowym masywie gór Belledone. Z gminy rozciąga się przepiękny widok na wzgórza znane jako L’Oisans, Le Vercors i La Chartreuse. Chamrousse powstało jako wioska olimpijska na czas Zimowej Olimpiady z 1968 roku. Od tego momentu gmina wraz z podległym jej terenem narciarskim cieszą się ogromną popularnością wszelkich entuzjastów zimowych sportów.

 

Góry Belledone rozlokowane są w odległości 60 kilometrów pomiędzy miastami Grenoble oraz Chambéry, tworząc niepowtarzalne panoramy oraz zapierające dech w piersiach widoki. Są także celem wycieczek wielu zapaleńców, gdyż nie brakuje tam świetnie przygotowanych terenów narciarskich. Jednym z nich jest właśnie Chamrousse. Znane nie tylko ze względu na przeprowadzone tu olimpijskie zawody narciarstwa alpejskiego, ale także ze względu na częstą obecność słynnego narciarza i potrójnego mistrza olimpijskiego, Jeana-Claude Killy’ego. Uważa on, że ośrodek absolutnie nie stracił na swoim niepowtarzalnym klimacie, nawet mimo upływu lat.

 

Gmina Chamrousse położona jest na wysokości 1700 m n.p.m., skąd doskonale widać panoramę miasta Grenoble i otaczających je, imponujących masywów gór. Poza rozgrywanymi w miejscowości konkurencjami olimpijskimi Chamrousse stanowi również jeden z odcinków w Tour de France. Na tle innych ośrodków wyróżnia się nietypowym krajobrazem, jest to bowiem jeden z niewielu terenów narciarskich, na którym celowo pozostawiono połacie lasów. Dzięki temu głodni wrażeń zimowi zapaleńcy mają okazję zjeżdżać pomiędzy koronami ośnieżonych świerków.

 

Warunki pogodowe w Chamrousse

Jeśli wybierasz się na narty bądź snowboard do Chamrousse, musisz wiedzieć, że ośrodek uznawany jest za jedną z najpewniejszych alpejskich miejscówek, jeśli chodzi o obecność śniegu. Wszystko to dzięki jego położeniu na południowym masywie gór Belledonne, które gwarantują zarówno długo leżący śnieg, jak i intensywne słońce utrzymujące się aż do późnego wieczora. Dzięki temu, że promienie słoneczne na tych terenach utrzymują się tak długo, pasjonaci narciarstwa mają szansę na niezapomniany zjazd przy zachodzie słońca! To właśnie stąd wzięła się nazwa ośrodka - Chamrousse, czyli inaczej “czerwone pole śniegowe”. Kiedy nad równiną panuje już wszechobecny półmrok, w miasteczku wciąż można podziwiać promienie słoneczne, dające przepiękny efekt czerwonych stoków. Sezon narciarski w Chamrousse rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do kwietnia.

 

Publikacja: insane.agency

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter