Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 26 styczeń 2018 10:32

Skuteczne trutki na owady

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet, jeśli dom jest czysty, owady zawsze znajdują drogę, aby się do niego dostać. Okazuje się, że każdy codziennie żyje z niezliczonymi insektami, chociaż nie jest tego świadomy. Większość z nich jest nieszkodliwa i niezauważalna, ale niektóre są bardzo nieprzyjemne i denerwujące w kuchni lub w ogrodzie.

1

 

Nowoczesne i ekonomiczne trutki na owady w postaci proszku do sporządzania zawiesiny do oprysku, skutecznie zwalczają muchy, komary, mrówki, pchły, karaluchy, prusaki, rybiki i inne owady w pomieszczeniach (mieszkalnych, gospodarczych, hodowlanych, publicznych, magazynowych, produkcyjnych itd.) i wokół budynków.

Rodzaje skutecznych trutek na owady

 

Granulaty

Niewątpliwą zaletą granulek jest ich proste stosowanie. Taka trutka na owady to doskonały środek odstraszający który może być zakopywany w ziemi lub rozkładany na niej. W każdym przypadku należy upewnić się, że granulki nigdy nie wejdą w kontakt z wodami gruntowymi.

 

Środki owadobójcze w formie oprysku

Preparat w postaci proszku jest wygodnym sposobem walki z owadami, rozcieńcza się go z wodą i stosuje do opryskiwania roślin. Najczęściej takie środki nie wydzielają przykrego zapachu i nie brudzą ubrania. Można za pomocą przygotowanej mieszanki walczyć z owadami biegającymi i latającymi.

Chcąc pobyć się much należy taką trutką na owady opryskiwać miejsca gdzie najczęściej są one spotykane np. okna i ściany. W przypadku komarów najlepiej trutkę rozprowadzać w miejscach zaciemnionych a na podwórku krzaki i inne miejsca zasiedlane przez te owady.

W przypadku owadów biegających takich jak pluskwy i karaluchy opryski muszą zostać przeprowadzone we wszystkich nieszczelnościach, listwach przy podłodze.

Jeżeli owady rozprzestrzeniły się na większym obszarze, zaleca się stosowanie środków owadobójczych. Są one rozcieńczane wodą i stają się skuteczną pomocą przy zwalczaniu szkodników. Taki rodzaj trutki na owady chroni rośliny i może być łatwo rozprowadzany w formie oprysku, dzięki czemu owady są zneutralizowane.

 

Pułapki klejowe

Pułapki klejowe są używane w pomieszczeniach. Zasada jest zawsze taka sama. Taśma pokrywana jest specjalnym klejem, stanowiącym trutkę na owady a następnie umieszczana w miejscu występowania insektów. W przypadku szkodników w łóżku, można również łatwo umieszczać pułapki. Przeważnie pułapki klejowe wykorzystywane są do tępienia much i larw, komarów i mszyc.

 

Inne rodzaje trutki na owady

Wybierając się w miejsca częstego bytowania owadów takich jak komary, kleszcze i muchy, często używane są trutki na owady w postaci aerozolu, który jest rozprowadzany na nieosłoniętych częściach ciała. Takie środki nie powodują odczynów alergicznych i mogą być używane także przez dzieci.

Trutki na owady z atomizerem zawierającym ciecz są również używane do zwalczania innych owadów, które można spotkać domach, magazynach, czy szpitalach. Często spotykanymi insektami są karaluchy, pająki, pluskwy i mrówki, składniki chemiczne takiego środka powodują szybki efekt unieszkodliwiania owadów. Taka trutka na owady idealnie nadaje się do nanoszenia w formie wygodnego oprysku wszystkich miejsc, w których gnieżdżą się insekty. Najczęściej można jest spotkać za meblami, przy instalacjach sanitarnych, oraz innych szczelinach.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter