Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 31 styczeń 2019 07:59

Oszczędzanie w nowym roku? Zobacz, co się przyda

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Początek nowego roku to dobra okazja, aby coś zmienić w swoim życiu. Wśród najczęstszych postanowień pojawiają się plany związane z regularnym oszczędzaniem – do gromadzenia kapitału przymierza się ponad 17% Polaków. Jeśli i Ty do nich należysz, dowiedz się od czego zacząć oszczędzanie i jak to robić z sukcesem.

1

 

Chociaż powszechnie uważa się, że tylko bogaci mogą pozwolić sobie na oszczędzanie, prawda jest zupełnie inna. To właśnie osoby o niskich dochodach powinny dążyć do budowania poduszki finansowej, tj. zabezpieczenia w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Nie ma jednak znaczenia, ile zarabiasz – każdy powinien oszczędzać z myślą o przyszłości. Jeżeli uda Ci się uzbierać sporą sumę, załóż lokaty terminowe, które pozwolą pomnażać kapitał w sposób bezpieczny – z gwarancją zysków.

 

Zmień podejście do oszczędzania

Jeżeli co roku powtarzasz sobie, że zaczniesz oszczędzać i jak zwykle nic z tego nie wychodzi, zmień podejście do gromadzenia środków. Jeśli priorytetowo podchodzisz do rachunków za mieszkanie, prąd czy gaz, tak samo potraktuj oszczędzanie. Niech wpłata na konto oszczędnościowe stanie się kolejnym ważnym rachunkiem – rachunkiem względem samego siebie. Ustaw przy tym zlecenie stałe – po to, by środki były automatycznie przekazywane na rachunek oszczędnościowy.

 

Zaprzyjaźnij się ze skarbonką

Oszczędzać warto każdą kwotę, choćby nawet dwuzłotówkę. Za każdym razem gdy płacisz gotówką, wszystkie dwuzłotówki wrzucaj do skarbonki. Na koniec miesiąca podlicz pieniądze i wpłać środki na konto oszczędnościowe. Przy założeniu, że każdego dnia wrzucisz 6 zł, w ciągu miesiąca uzbierasz nawet 180 zł.

 

Załóż konto oszczędnościowe

Jeżeli chcesz oszczędzać, załóż konto oszczędnościowe. Wybierz przy tym dobrze oprocentowany rachunek – najlepiej taki, w przypadku którego bank pobiera wysokie opłaty za przelewy wychodzące. Dzięki temu zwiększysz swoją motywację do oszczędzania i nie będzie kusić Cię wypłata środków z konta.

 

Masz większy kapitał? Załóż lokatę

Jeżeli w ciągu kilku miesięcy udało Ci się zgromadzić duży kapitał, warto pomyśleć o ich wpłaceniu na lepiej oprocentowane produkty bankowe. Z pomocą przychodzą lokaty terminowe, które służą bezpiecznemu pomnażaniu środków.

Chociaż aktualnie lokaty terminowe nie kuszą oprocentowaniem, na rynku pojawiają się dość atrakcyjne (w porównaniu ze standardową ofertą) produkty. Przykładem może być Lokata Sprint 130 dni – krótkoterminowa lokata dostępna w ofercie Toyota Banku oprocentowana na 1,75%. Jej atutem jest nie tylko niska kwota minimalna depozytu (zaledwie 3000 zł), ale również możliwość założenia 10 lokat jednocześnie przez jednego klienta.

Ciekawą opcją wydaje się też być Lokata Plus, także z oferty Toyota Banku. Tutaj oprocentowanie uzależnione jest od czasu trwania lokaty – maksymalnie możesz otrzymać 2,75% w skali roku w przypadku lokaty terminowej na 36 miesięcy.

Zastanawiasz się, jakie lokaty terminowe wybrać: z długim czy krótkim okresem trwania depozytu? Jeśli masz skłonność do wydawania pieniędzy, postaw na pierwszą opcję. „Zamrożone” na dłużej środki jeszcze bardziej zmotywują do oszczędzania. 

Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na finansowy sukces, powiedz o tym głośno. Przyznając się znajomym do swoich planów związanych z oszczędzaniem, łatwiej będzie wytrwać w swoim postanowieniu. Powodzenia.

Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 08:03

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter