Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 09 luty 2018 06:54

Zwrot podatku z Anglii i pomyłki brytyjskiego fiskusa

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele osób żyje w przekonaniu, że wszelkie urzędowe pomyłki zdarzają się tylko w Polsce. Tymczasem fakty zdają się temu przeczyć. Brytyjski fiskus myli się równie często, jak polski Urząd Skarbowy, czego efektem są znacznie obniżone zwroty podatków. Jak zachować się w sytuacji, gdy zauważymy błąd fiskusa? Oczywiście zgłosić to do urzędu! Zobacz, jak uzyskać prawidłowy zwrot podatku z Anglii.

1

 

Zwrot podatku z Anglii: kiedy dochodzi do pomyłek?

Pomyłki mogą zdarzyć się każdemu. Czasem z pozoru proste rozliczenie podatkowe może okazać się drogą przez mękę. Rzadko jednak zdarza się, aby brytyjski urząd popełniał błąd w przypadku standardowych deklaracji. Zazwyczaj urzędnicy mogą pomylić się, gdy:

  1. podjąłeś pracę w czasie trwania roku podatkowego,
  2. zmieniłeś pracodawcę w czasie trwania roku podatkowego,
  3. jesteś zatrudniony przez kilku pracodawców równocześnie.

 

Urząd może także zagubić się wówczas, gdy podjąłeś pracę jedynie na kilka miesięcy. Zdarza się to w przypadku pracowników sezonowych, którzy przyjeżdżają do Anglii i podejmują legalną pracę bez informowania pracodawcy, że jest to jedynie zatrudnienie czasowe. Osoba zatrudniająca odprowadza wówczas zwyczajne składki na poczet podatku dochodowego. Po kilku miesiącach pracownik wraca do Polski, nie przekraczając w zarobkach kwoty wolnej od podatku. We wszystkich powyższych sytuacjach należy bardzo uważnie wypełniać deklaracje podatkowe i dokładnie sprawdzać decyzje, wydawane przez brytyjskie urzędy.

 

Czy zapłaciłeś właściwy podatek?

Wielu Polaków, przyjeżdżających do Anglii nie wie, jak rozliczyć się z brytyjskim fiskusem. Często też nie jesteśmy pewni, czy w ogóle odprowadzamy właściwe składki na rzecz podatku dochodowego. Informacje o naszych podatkach i zarobkach możemy odnaleźć w dokumencie P60, który otrzymaliśmy od naszego pracodawcy. Jeśli w ciągu roku zmienialiśmy miejsce zatrudnienia, powinniśmy dostać od przełożonego formularz P45. Należy uwzględnić dane z formularza P45 przy rozliczeniu podatkowym. Jeśli nie możesz odnaleźć wyżej wymienionych dokumentów, skontaktuj się z pracodawcą.

 

Odpowiedź na pytanie, czy zapłaciłeś właściwy podatek, możesz odnaleźć w Internecie. Wejść na stronę HMRC i wpisz dane z formularzy do kalkulatora podatków - rok podatkowy, ogólne zarobki, kwotę odprowadzonego podatku. Jeśli nie znasz pozostałych informacji, których wymaga kalkulator, po prostu ich nie wpisuj. Następnie kliknij “Calculate” na dole strony i po chwili otrzymasz informacje o wysokości zwrotu podatku z Anglii.

 

Zwrot podatku z Anglii, czyli odzyskaj swoje pieniądze!

Wynik z kalkulatora podatków to bardzo ważna sprawa dla osób, które nie otrzymały zwrotu pieniędzy. Jeśli według Twoich wyliczeń sytuacja powinna wyglądać inaczej, natychmiast podejmij niezbędne kroki. Możesz samodzielnie zadzwonić do urzędu i przedstawić swój przypadek. Niestety wiele osób boryka się z dużymi problemami z dodzwonieniem się do placówki. Jeśli chcesz rozwiązać problem przez telefon, musisz uzbroić się w cierpliwość. Przydadzą się także informacje, które uzyskałeś z kalkulatora.

 

Innym sposobem na poinformowanie urzędu o błędzie w rozliczeniu podatkowym jest zgłoszenie problemu przez Internet. W tym celu należy odwiedzić stronę urzędu, przejść proces weryfikacji i wysłać informacje, dotyczące zarobków oraz naliczonych podatków. To sposób problematyczny, gdyż wiele osób ma trudności z przejściem procesu weryfikacji.

 

Ostatnim sposobem kontaktu z urzędem jest zwykły list. To rozwiązanie wybiera bardzo wiele osób, gdyż nie wymaga ono biegłej znajomości języka angielskiego. Do koperty włóż wszystkie dokumenty P60 lub P45 oraz dane z kalkulatora. Dodatkowo możesz podać numer rachunku bankowego, na który powinny zostać wysłane nadpłacone pieniądze.

 

Najpewniejszym i często najszybszym sposobem uzyskania wyrównania zwrotu podatku z Anglii jest kontakt z firmą, która na co dzień zajmuje się podobnymi zagadnieniami. Jedną z nich jest Eu Service, gdzie możesz skonsultować swoją sprawę z brytyjskim doradcą podatkowym. Następnie specjaliści podejmą kolejne kroki, by odzyskać Twoje pieniądze, a Ty możesz spać spokojnie, nie przejmując się prowadzeniem korespondencji z brytyjskimi urzędnikami.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 luty 2018 06:57

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter