Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 09 luty 2018 06:59

Natura w walce z migreną

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bóle głowy są jednymi z najczęściej występujących obecnie dolegliwości. Możemy sobie z nimi poradzić poprzez stosowanie leków przeciwbólowych, jednak jest to działanie jedynie chwilowe, po którym ból głowy wraca z wcześniejszą siłą. Czy jest zatem inny, bardziej naturalny sposób na poradzenie sobie z migrenami?

1

Źródło bólu

Bóle głowy wbrew pozorom nie mają swojego źródła w mózgu jak wielu sądzi. Ból jest powodowany przez napięcia tkanek i struktur otaczających mózg, które mogą być wywoływane różnymi czynnikami pochodzenia zewnętrznego np. hałasem, lub wewnętrznego np. chorobami zatok.

 

Zioła w walce z bólem

Skuteczną alternatywą dla środków przeciwbólowych są środki pochodzenia naturalnego, czyli produkty ziołowe. Do najpopularniejszych należą:

Imbir - doskonale znany z posiadania silnych właściwości hamujących mdłości i wymioty. Oprócz tego świetnie sprawdza się w silnych migrenach wywołanych np. nadużyciem alkoholu.

Melisa - posiada działanie uspokajające układ nerwowy i zmniejszający napięcie mięśni. Jest zatem doskonałym środkiem łagodzącym ból głowy, który swoje źródło czerpie z przemęczenia i stresu.

Kora białej wierzby - stosowana głównie w przypadkach zachorowań na grypę i przeziębienia. Często nazywana naturalną aspiryną. Dzięki zawartym w niej składnikom, posiada silne właściwości lecznicze, w tym również przeciwbólowe.

Mięta - podobnie jak melisa, mięta również posiada silne właściwości przeciwbólowe, w których źródłem migreny jest stres i przemęczenie. Zmniejsza napięcie mięśni i posiada działanie uspokajające. Dodatkowo posiada działanie miejscowe, nic wiec nie stoi na przeszkodzie, aby wmasowywać ją w miejsca dotknięte szczególnie dotkliwym bólem.

Zioła dobre na wszystko

Bóle głowy swoją przyczynę mogą mieć z różnych powodów. Nie warto walki z nimi opierać jedynie na środkach przeciwbólowych. O wiele skuteczniejsze ale i bezpieczniejsze dla organizmu są produkty ziołowe pochodzenia naturalnego. Ich wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie wśród nich odpowiadający swoim upodobaniom i właściwością w działaniu.

 

Polecamy również naturalne suplementy diety wspierające zdrowie i dobrą formę na co dzień. 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter