Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 09 marzec 2018 13:34

Aparaty słuchowe – gdzie kupić porządny aparat?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aparat słuchowy to sprzęt medyczny, który znacząco podnosi komfort życia. Przywraca pełnię zmysłów i dodaje pewności siebie. Odpowiednio dobrane urządzenie hamuje postępowanie wady. Aparaty słuchowe należy kupować wyłącznie od sprawdzonych producentów, aby nie tylko otrzymać gwarancję jakości, ale przede wszystkim – nie zaszkodzić samemu sobie.

1

 

Po receptę idziemy do lekarza, a leki kupujemy w aptece, ponieważ dbamy o swoje bezpieczeństwo i oczekujemy poprawy zdrowia. Podobnie jest z aparatem słuchowym – kupując w specjalistycznym sklepie, mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach, a zakupione urządzenie spełni swoją funkcję.


Porządny aparat słuchowy, czyli jaki?


Wydawać by się mogło, że zadanie aparatu słuchowego jest proste – ma zastępować układ słuchu i odbierać dźwięki otoczenia. Ucho jest jednak bardzo subtelnym narządem, a proces przetwarzania fal dźwiękowych na impulsy elektryczne złożony. Ponadto dźwięki tła akustycznego są niejednorodne, mają zróżnicowaną moc i barwę. Gdy nie mamy problemów słuchowych, nie zwracamy na to uwagi. Dla osób z zaburzeniami akustycznymi ważne jest, by ich aparat wychwycił różnice tonu czy natężenia dźwięku. Porządny aparat słuchowy spełnia wszystkie te funkcje, a do tego odpowiada na indywidualne potrzeby każdego
użytkownika.


Nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są w innowacyjne technologie, np. redukują sprzężenie zwrotne czy pozwalają na słuchanie muzyki podczas koncertu na żywo w najwyższej jakości. Nie są to tanie chwyty marketingowe, ale odpowiedź na realne wymagania osób z problemami słuchowymi, które oczekują komfortu i braku ograniczeń.

 

Właściwości dobrego aparatu słuchowego:
realistycznie przetwarza i wzmacnia dźwięki,
automatyczne dostosowuje się do sytuacji akustycznej,
wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne,
trwały, odporny na uderzenia, wstrząsy, wilgoć,
komfortowy w użytkowaniu,
indywidualnie skalibrowany,
objęty gwarancją i możliwością serwisowania.

Cechy te spełni aparat słuchowy kupiony w profesjonalnym sklepie medycznym – stacjonarnym lub internetowym – oraz w poradni audiologicznej.

 

Aparat słuchowy – gdzie kupić
Niejednokrotnie aparaty słuchowe możemy znaleźć w supermarketach, na bazarze czy w sklepie z chińskimi produktami. Kuszą obietnicami producenta i niską ceną. Niestety, taki produkt niewiadomego pochodzenia nie spełni swojego zadania, a co więcej – może poważnie zaszkodzić.

 

Tanie aparaty słuchowe działają podobnie do głośnika – wzmacniają wszystkie dźwięki jednakowo. Jest to szczególnie niebezpieczne dla użytkownika w bardzo głośnym środowisku. Nagłe i jednoczesne wzmocnienie wszystkich dźwięków o dużym natężeniu może pogłębić wadę audiologiczną i trwale uszkodzić słuch!

 

Rodzajów zaburzeń słuchowych jest bardzo wiele – stąd szczegółowe badania różnego rodzaju, które pozwalają na dokładną diagnozę i charakterystykę wady audiologicznej. Na podstawie wyników oraz wywiadu medycznego protetyk słuchowy dobiera odpowiedni aparat. Z taką wiedzą można wybrać się do specjalistycznego sklepu, aby kupić właściwe urządzenie. Kiedy znamy już model i kupujemy nasz kolejny aparat, możemy dokonać zakupów online i skorzystać z atrakcyjnych cen, często proponowanych w sklepach online.

 

Nie dajmy się zwieść promocjom w dyskontach czy produktom nieznanych marek. Porządny aparat słuchowy musi, niestety, swoje kosztować. Ceny dobrych urządzeń zaczynają się od 1000 zł w górę. Pamiętajmy jednak, że jest to zakup na lata, ponieważ właściwie dobrany aparat słuchowy będzie nam służyć przez długi czas.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę autoryzowanego przedstawiciela: https://www.medycznyplus.pl/content/22-aparaty-sluchowe

Ostatnio zmieniany piątek, 09 marzec 2018 13:39

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter