Facebook GooglePlus Twitter


poniedziałek, 26 marzec 2018 13:11

Internet miejscem skutecznych ogłoszeń

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogłoszenia, zwłaszcza ogłoszenia lokalne, od dziesiątek lat, właściwie od chwili, gdy powstała drukowana prasa, były podstawą jej egzystencji. Interes był wspólny - ogłaszających i gazety. Gazeta - wiadomo - pobierała opłaty i były one jednym z jej źródeł utrzymania. Klient natomiast zyskał medium ogłoszeniowe o zasięgu bez porównania większym niż jakiekolwiek tablice ogłoszeń czy przekaz ustny, które królowały zanim nastała era prasy.

1

 

Szczególną rolę odegrały tu gazety lokalne, bowiem zdecydowana większość ogłoszeń do dziś ma charakter miejscowy, dotyczy ofert dla najbliższego otoczenia. Sprzedaż prywatna, drobne usługi czy poszukiwanie bądź oferowanie pracy w większości przypadków dotyczy najbliższego ogłoszeniodawcy regionu. Lokalne drobne ogłoszenia w prasie miały same zalety: trafiały prosto do celu i były relatywnie tanie, a ze względu na ich masowość, przynosiły wydawcom bardzo przyzwoite zyski. Stąd ich ilość rosła lawinowo

 

Gazety lokalne z biegiem czasu powiększały działy ogłoszeń, tworząc z nich często główne źródło utrzymania. Dochodziło do tego, że liczyły one sobie niekiedy kilkanaście stron, co nie ułatwiało poszukiwania interesujących potencjalnych partnerów ofert. Przebrnięcie przez kolumny pisanych drobnym drukiem propozycji nie było łatwe, stąd wziął się pomysł podziału ogłoszeń na sekcje tematyczne, co ułatwiło trochę poruszanie, ale i tak w najbardziej poczytnych tytułach stanowiło spory problem, wydawało się, nierozwiązywalny. Do czasu, aż nastała era Internetu.

 

Bardzo szybko okazało się, że internetowe portale są wprost stworzone dla branży ogłoszeniowej. Zasięg dotarcia, łatwość poruszania się i znajdowania poszukiwanych treści dawały znakomite narzędzia do tworzenia i publikacji ogłoszeń, zwłaszcza drobnych, nie zajmujących dużych powierzchni, skoncentrowanych na treści, a nie grafice. Ogłoszenia zaczęły się więc pojawiać w serwisach o różnej tematyce, wzorem gazet papierowych stanowiąc dodatkowe, a niekiedy główne źródło ich utrzymania. W dalszym ciągu było to jednak powielanie wzorów wypracowanych w epoce papieru, kiedy ogłoszenia redagowali pracownicy czasopism, zaś ich na ich lokalizację na łamach prasy ogłoszeniodawca miał wpływ mocno ograniczony.

 

Stąd był więc już tylko krok do powstania serwisów, dedykowanych wyłącznie ogłoszeniom. Początkowo były to serwisy ogólnopolskie, lecz szybko zorientowano się, że najwłaściwszą drogą jest stworzenie miejsc, gdzie ogłoszenia trafiałyby do najbliższego otoczenia i służyły wymianie dóbr i usług pomiędzy niemalże sąsiadami. Od tego czasu internetowe ogłoszenia drobne przeżywają rozkwit. Powstają nowe portale, oferujące tego typu usługi ogłoszeniowe, które z jednej strony upraszczają do minimum proces zamieszczania ogłoszeń - robi się to własnoręcznie w kilku prostych krokach - a z drugiej strony znakomicie ułatwiają odnalezienie poszukiwanych treści. Wykorzystanie idei przemieszczania się po stronach za pomocą linków znalazło tu pełne zastosowanie. Jest to narzędzie wprost stworzone dla serwisów ogłoszeniowych.

 

Najlepiej sprawdzającymi się w praktyce są serwisy lokalne, stąd ich coraz bogatsza oferta. Takim prężnym, o szerokiej gamie propozycji i jednocześnie sprofilowanym na środowisko lokalne, jest portal zawierający ogłoszenia warszawa Warszawalokalnie.pl  Serwis oferuje ogłoszenia lokalne skierowane do mieszkańców Warszawy. Posiada bardzo dobrze skonstruowaną mapę stron z podziałem na sekcje tematyczne typu praca dam pracę http://warszawalokalnie.pl/praca/dam-prace. Jest bardzo przejrzysty i prosty w poruszaniu się. Właściwie każdy, nawet zupełny nowicjusz internetowy, bardzo szybko nauczy się nawigacji i odszukiwania treści. Równie proste jest zamieszczanie ogłoszeń. Jest to więc miejsce stworzone dla społeczności miejscowej, gdzie można znaleźć wszystko to, czego dotąd szukało się w lokalnych dodatkach prasy papierowej.

 

Skonstruowanie koncepcji przyjaznego serwisu nie wymaga bowiem wielkiej filozofii: Internet jest dla niego środowiskiem naturalnym, wprost stworzonym do tego typu komunikacji pomiędzy ludźmi. Ludzie bowiem zawsze wymieniali się dobrami - materialnymi i niematerialnymi. To jedna z podstawowych cech ludzkiego charakteru. Serwisy ogłoszeń lokalnych są tylko narzędziem, idealnie ułatwiającym zaspokojenie potrzeby handlu i wymiany w najbliższym otoczeniu.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter