Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 20 kwiecień 2018 08:27

Popularne metody czyszczenia wykładzin

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We współczesnym świecie, żyjąc w ciągłym pędzie brak nam czasu na różne domowe czynności. W związku z tym wiele firm wyspecjalizowało się w pomaganiu zabieganym ludziom. Usługi dla gospodarstw domowych są teraz łatwo i szybko dostępne. Jedną z takich usług jest czyszczenie wykładzin i dywanów.

1

 

Profesjonalne firmy korzystają z nowoczesnego sprzętu oraz dobrej jakości i przede wszystkim ze skutecznych środków do czyszczenia wykładzin, które pozbędą się wszelkich plam i zabrudzeń. Usługa może być wykonana na miejscu, w domu klienta lub w specjalistycznej pralni. Przed skorzystaniem z takich usług warto zapoznać się z popularnymi metodami czyszczenia wykładzin. Wciąż powstają nowe technologie na efektywne i błyskawiczne uporanie się z plamami i zabrudzeniami na wykładzinach. Obecnie istnieje wiele metod czyszczenia wykładzin. Użycie danego sposobu uzależnione jest w głównej mierze od materiału z jakiego wykonany jest dywan. Ważna jest także skuteczność oraz cena. Najpopularniejszą metodą czyszczenia wykładzin jest pranie ekstrakcyjne.Pozwala pozbyć się zabrudzeń znajdujących się we włóknach wykładziny. Polega ono na natrysku środka piorącego na dywan i odessanie go wraz z rozpuszczonym brudem. Metoda ta jest bardzo skuteczna i szybka. Kolejnym sposobem na dokładne wyczyszczenie wykładziny jest szamponowanie. Zanieczyszczenia rozpuszcza się specjalnym szamponem nakładanym za pomocą maszyny z miękką szczotką. Następnie brud zostaje usunięty, a nadmiar wilgoci odciągnięty. Po wyschnięciu dywanu należy usunąć z niego skrystalizowane resztki zanieczyszczeń. Kapsułownie to metoda, którą można wyczyścić wykładzinę praktycznie każdego rodzaju. Polega na użyciu specjalnych, niepozostawiających osadu środków chemicznych.


 
Szybko odparowują, a podczas wysychania brud zamykany jest w kapsułkach powstałych w wyniku krystalizacji zastosowanego środka. Profesjonalną metodą czyszczenia wykładzin jest bonitowanie, gdyż jej stosowanie wymaga użycia specjalnych urządzeń jak polerki czy szorowarki wyposażone w pad do bonitowania. Pad zrobiony jest z wełny, polipropylenu lub sztucznego jedwabiu, a montuje się go do obracającej się tarczy. Dużą zaletą tego sposobu jest to, że czyszczone wykładziny nie wymagają suszenia.Istnieje obecnie wiele sprawdzonych metod na wypranie nawet najbardziej zabrudzonych dywanów. Warto zatem zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem wykładzin, która doradzi i doskonale wykona zlecenie. Szybkie, tanie, a przede wszystkim skuteczne wyczyszczenie wykładziny gwarantuje satysfakcję i zadowolenie klientów, którzy będą polecać dobrze wykonaną usługę.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter