Facebook GooglePlus Twitter


wtorek, 01 maj 2018 14:01

Płyty styropianowe - do czego je wykorzystać?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Styropian, czyli inaczej spieniony polistyren, świetnie sprawdza się jako materiał izolacyjny. To dlatego jest niezwykle często wykorzystywany w budownictwie. Wśród jego zalet można wymienić wysoką odporność na działanie pleśni, grzybów, wody czy bakterii. Styropian jest łatwy w obróbce, nie powoduje uczuleń i nie pyli, dlatego jest w stu procentach bezpieczny dla zdrowia. To obecnie najpopularniejszy materiał izolacyjny na polskim rynku o atrakcyjnej cenie i doskonałych wartościach termoizolacyjnych.

1

 

Do czego stosować płyty styropianowe?

Płyty styropianowe stosuje się do izolacji cieplnej. Znakomicie sprawdzają się w budownictwie - głównie do izolowania ścian zewnętrznych budynków, stropów, dachów, stropodachów, posadzek, podłóg, jak również urządzeń cieplnych czy chłodniczych. Płyty ze styropianu można także wykorzystać jako rdzeń izolacyjno-konstrukcyjny w budowlanych płytach warstwowych. Styropian jest na tyle uniwersalnym wyborem, że chętnie wykorzystuje się go do ocieplania budynków. Cechą charakterystyczną styropianu jest to, że jest twardy. Dobre płyty styropianowe powinny być także nienasiąkliwe. Przeznaczenie styropianu może być różne, dlatego wyróżnia się styropiany fasadowe oraz podłogowe. 

 

Płyty styropianowe a ich przeznaczenie

Rodzaj styropianu dobiera się pod kątem zastosowania. Przeważnie informacja o przeznaczeniu znajduje się na opakowaniu. Płyty z oznaczeniem "fundament" stosuje się do izolacji fundamentów lub termoizolacji stropodachów o odwróconym układzie warstw. Te z oznaczeniem "podłoga, dach" będą odpowiednie do ocieplenia poddaszy, podłóg, tarasów, balkonów. Płyty typu "fasada, ściana" sprawdzą się w przypadku ocieplania ścian bezspoinowych systemach ociepleń, a także metodzie lekkiej suchej.

 

Gdzie kupować płyty styropianowe?

Warto wybierać sprawdzonych producentów styropianu, którzy mogą poszczycić się produkcją na nowoczesnych i efektywnych liniach produkcyjnych. Tego typu płyty styropianowe są konkurencyjne nie tylko pod względem jakości, ale przede wszystkim ceny, dlatego warto wybierać te naprawdę wysokiej jakości.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter