Facebook GooglePlus Twitter


czwartek, 03 maj 2018 05:05

Udany początek sezonu turystycznego!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sezon turystyczny w Płocku i na Mazowszu jest już oficjalnie otwarty. W niedzielę na Placu Książęcym przywitało go słońce i tłumy płocczan. Na inauguracyjną imprezę zaprosiła ich Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna razem z Urzędem Miasta Płocka i samorządem województwa mazowieckiego.
1
 
 
Pod pomnikiem Bolesława Krzywoustego przygotowano dla mieszkańców liczne atrakcje. Płocki ogród zoologiczny przywiózł kilku swoich podopiecznych ku radości dzieci, które odważnie brały na ręce węże, jaszczurki i żółwie. Najmłodsi mieszkańcy mogli również stworzyć miniaturowy las w słoiku, skorzystać z malowania buziek i dostać kolorowe baloniki w różnych kształtach.

Pod pomarańczowym namiotem miasta Płocka na odwiedzających czekało koło fortuny i konkurs wiedzy o mieście. Każdy chętny mógł za darmo wysłać kartkę z pozdrowieniami z miasta, bo na stoisku była dostępna nawet skrzynka na listy. Dużą popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyły się tatuaże z napisem „I love Płock”.

Również amatorzy aktywnego wypoczynku znaleźli coś dla siebie na Placu Książęcym. Dla tych poruszających się na dwóch kółkach został otwarty serwis rowerowy, w którym mogli sprawdzić stan techniczny i naprawić usterki roweru przed sezonem.

Z kolei miłośnicy pieszych wycieczek zostali zaproszeni przez PLOT na spacer po mieście. - Do Płocka warto przyjeżdżać i warto go odkrywać, bo nawet przed swoimi mieszkańcami ma wiele tajemnic – mówił prezydent Andrzej Nowakowski do uczestników spaceru. – Dzięki takim spacerom z przewodnikami, które latem odbywają się co tydzień, można poznać tajemnice miasta – zachęcał prezydent. Spacer na otwarcie sezonu był wyjątkowy. Po drodze można było spotkać przewodników w strojach historycznych, którzy opowiadali mniej znane historie z dziejów Płocka.
Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 05:07

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter