Facebook GooglePlus Twitter


poniedziałek, 11 czerwiec 2018 07:27

Praktyczny zawód? W Płocku to się opłaca! Zobacz, jacy pracownicy są pilnie poszukiwani

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chcesz wiedzieć kogo pracodawcy najchętniej przyjęliby do pracy w Płocku? W czasach, kiedy osoba z magistrem przed nazwiskiem nie robi już na nikim większego wrażenia, okazuje się, że praktyczne umiejętności są na wagę złota. Pilnie poszukiwani są specjaliści w branży spożywczej, usługowej, a jeszcze pilniej ci, których zawody powoli uznaje się za wymierające. Zanim zdecydujemy się na kierunek kształcenia, warto wiedzieć, jakie profesje zapewnią nam zatrudnienie bez konieczności migracji za chlebem do większego miasta.

1

 

Krawiec: zawód przeszłości i przyszłości - jakie ma zadania?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu krawiec był jednym z najlepszych przyjaciół każdego, kto chciał dobrze wyglądać. Dziś zakłady krawieckie są coraz rzadziej spotykane, mimo że osoby wykwalifikowane w tym zawodzie są bardzo cenione. Rzemiosło to polega na projektowaniu, szyciu oraz przerabianiu ubrań na zamówienie klientów i zgodnie z ich oczekiwaniami. Zwykle dotyczy to skracania,zwężania, łatania, dorabiania guzików, czyli wszystkiego tego, co ratuje nasze ulubione ubrania przed ich wyrzuceniem lub oddaniem.Pasjonujesz się ubiorem i czujesz, że to praca dla Ciebie? W takim razie potrzebujesz dyplomu odzieżowej szkoły zawodowej lub certyfikatu ukończenia specjalistycznego kursu. Kolejnym krokiem będzie praktyka, która uczyni z Ciebie mistrza fachu! Pracę znajdziesz w zakładach krawieckich, ale możesz otworzyć również swój własny biznes w Płocku.

 

Cukiernik: najsłodsza praca na świecie - czym się zajmuje?

Mało jest ludzi, którzy nie lubią słodyczy, ale są też tacy, którzy lubią je produkować. Ciasta, ciasteczka, desery, słodkie pieczywo, torty, nadzienia - ich tworzenie i dbanie o odpowiednią prezentację wizualną są zasługą cukiernika. Profesja wymaga precyzji, umiejętności manualnych, wyobraźni i pasji kulinarnej. Marząc o tworzeniu słodkości i pracy w Płocku jako cukiernik, możesz połączyć bardzo przyjemne i smaczne z pożytecznym. Musisz mieć ukończone technikum lub szkołę zawodową o profilu gastronomicznym i zdany egzamin na cukiernika - czeladnika. Z czasem będziesz mógł stopniowo podnosić swoje kwalifikacje i ubiegać się o tytuł mistrza. Zatrudnienie znajdziesz w cukierniach i pracowniach wyrobów cukierniczych, inną opcją jest założenie własnej działalności gospodarczej.

 

Kosmetyczka: mistrzyni w walce o dobre samopoczucie kobiet - jak nią zostać?

W ostatnich latach bycie kosmetyczką stało się niezwykle popularną profesją, ponieważ coraz więcej osób korzysta z jej usług. Zajmuje się ona pielęgnacją twarzy i ciała, wykonuje zabiegi upiększające i oczyszczające, wykonuje depilację oraz udziela porad kosmetycznych. Jak zostać kosmetyczka? Musisz ukończyć szkołę zawodową lub policealną i specjalne kursy doszkalające. Ważne jest posiadanie wiedzy na temat reakcji skórnych, alergii czy świadomość, kiedy klientka powinna skorzystać z pomocy dermatologicznej, dlatego kosmetyczka powinna się ciągle rozwijać nie tylko w umiejętnościach praktycznych, ale przede wszystkim zgłębiać teorię z psychologii, anatomii i dermatologii. Po ukończeniu szkoły konieczne jest zdanie egzaminu.Etat znajdziesz w salonach kosmetycznych. Możesz również spróbować pracy na własny rachunek.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter