Facebook GooglePlus Twitter


piątek, 11 maj 2018 09:15

Zloot FOOD Trucków z Atrium Mosty i Atrium Płock!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Atrium Mosty i Atrium Płock łączą siły, przygotowując wielki zlot food trucków w Płocku. Już w ten weekend, 11-13 maja, płockie centra zabiorą gości w kulinarną podróż dookoła świata. Na miłośników dobrego jedzenia czeka oferta aż dwudziestu mobilnych restauracji serwujących zarówno niecodzienne potrawy kuchni tybetańskiej czy tex-mex, jak i swojskie góralskie smaki. A do tego pokazy filmów w plenerowym kinie i atrakcje dla dzieci.

 

1


Z roku na rok food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Szacuje się, że w całej Polsce działa nawet kilkaset restauracji na kółkach, a wciąż przybywają kolejne. Moda na samochody przystosowane do przygotowywania i wydawania posiłków przyszła do nas ze Stanów. Koncept mobilnej gastronomii narodził się 1866 roku, a w 1974 roku na ulicach Los Angeles pojawiła się pierwsza na świecie niestacjonarna restauracja.


Kto jeszcze nie próbował jedzenia z food trucku, będzie miał okazję w najbliższy majowy weekend. Do Atrium Płock zjadą restauracje na kółkach, oferujące prawdziwą mozaikę smaków. Podczas trzydniowego pikniku będzie można spróbować potraw z wielu zakątków świata.
W ofercie food trucków, które zawitają do płockiego centrum będzie można znaleźć m.in. hiszpańskie churros, chińskie babeczki bao, włoskie panini i pizzę, a także prawdziwe amerykańskie burgery i belgijskie frytki. Na gości lubiących tradycyjne smaki czekają specjały kuchni polskiej takie, jak bigos czy chleb ze smalcem, a na poszukiwaczy nowości – burgery z oscypkiem i orzeźwiający cydr. Nie zabraknie też samochodów serwujących ciepłe napoje czy lody.


– Zlot food trucków to świetna okazja, by spróbować nowych, nieznanych smaków. Ponieważ trudno było nam zdecydować, które kuchnie są najlepsze, postanowiliśmy dać naszym klientom szeroki wybór, stawiając na różnorodność. Będą zarówno tradycyjne dania, jak i mniej spotykane kulinarne trendy np. potrawy kuchni tybetańskiej czy buble waffle, a wszystko przygotowane ze świeżych, sezonowych produktów. Nasz weekendowy piknik to dobry pomysł na rodzinne spędzenie czasu, a wszyscy wiedzą, że jedzenie na świeżym powietrzu smakuje lepiej – mówi Magdalena Chęcielewska, zastępca dyrektora Atrium Mosty.


Podczas kulinarnego święta w płockim centrum najmłodsi będą mogli się pobawić w strefie zabaw z eurobungee, dmuchaną zjeżdżalnią i torem przeszkód. Przygotowano też atrakcje dla fanów dobrego kina – w sobotę, 12 maja, o godzinie 21:00 odbędzie się plenerowy pokaz filmowy.

Zlot food trucków odbędzie się w dniach 11-13 maja w godzinach 10:00 – 21:00, na parkingu przy Atrium Płock.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter