Facebook GooglePlus Twitter

 • Pożar w miejscowości Parzeń w powiecie płockim.

   W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 doszło do pożaru w miejscowości Parzeń.

 • Co oznacza numer VIN?

  Często można się spotkać, że nie wiemy gdzie należy szukać numeru VIN oraz czym w zasadzie je

 • Chemia samochodowa - proces pielęgnacji samochodu

  Pielęgnacja samochodu z pozoru wydaje się być bardzo proste – myjnia ręczna lub automatyczna,

 • Ari.K dj i producent pochodzący z Płocka!

  Już jest kolejny klip pokazujący piękno naszego miasta. Ari.K dj i producent pochodzący z

 • Uniwersalny neutralizator zapachów - Silver Fresh

  Obuwie, odzież czy tekstylia często wymagają odświeżenia. Nie chodzi tylko i wyłącznie o regu


czwartek, 24 maj 2018 20:47

Ruszamy rowerami systemu miejskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bardzo ważnym elementem systemu roweru miejskiego jest fakt, że się on sam rozwija – mówił w czwartek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, na chwilę przed podpisaniem umowy na budowę płockiego systemu roweru miejskiego.
1
 
Umowę tę podpisał dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Tomasz Żulewski z prezesem zarządu Nextbike Polska Tomaszem Wojtkiewiczem na powstającej właśnie magistrali rowerowej w rejonie wiaduktu kolejowego w al. Piłsudskiego. Razem z nadzorującym płockie inwestycje wiceprezydentem Jackiem Terebusem wszyscy spotkali się z dziennikarzami w połowie tej drogi. 
 
- Cieszę się, że przetarg na rower miejski wygrała sprawdzona firma, która prowadzi taką działalność nie tylko w wielu miastach w kraju, ale na całym świecie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Tomasz Wojtkiewicz przyznał, że sprawdził, iż w 2011 roku w Płocku było 11 km dróg rowerowych. - Dziś jest 7 km. Gratuluję miastu takiego rozwoju – powiedział.

- Pierwsze 20 minut korzystania z roweru miejskiego będzie za darmo. Po to, by zachęcić płocczan do korzystania ze środka lokomocji, który jest alternatywą dla samochodu – podkreślał wiceprezydent Jacek Terebus.
 

System Płockiego Roweru Miejskiego będzie składał się z 250 rowerów, 25 stacji rowerowych, 25 terminali z panelem sterującym i informacyjnym, 375 stojaków rowerowych. 
Na każdej stacji będzie po 10 rowerów. W przypadku awarii roweru Nextbike będzie miał 6 godzin na naprawę jednego z nich. System będzie działał w sposób ciągły przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Użytkownicy będą mogli korzystać z roweru przez pierwsze 20 minut bezpłatnie, następnie do jednej godziny koszt wypożyczenia roweru wyniesie złotówkę, a w dalszym czasie - od 2 do 5 zł za każdą godzinę.

Niewykluczone, że liczba stacji rowerowych się zwiększy, bo powstaną stacje patronackie, fundowane przez prywatne firmy. 
System roweru miejskiego będzie funkcjonować od kwietnia do listopada każdego roku.

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter