Facebook GooglePlus Twitter


wtorek, 29 maj 2018 09:58

Druga nitka Wyszogrodzkiej coraz bliżej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prezydent Andrzej Nowakowski zawarł porozumienie z oddziałem warszawskim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie współpracy przy przebudowie drogi krajowej nr 62. Dzięki niej powstanie druga nitka ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta.
1
 
 
Płocka inwestycja wpisuje się w szersze plany GDDKiA, obejmujące przebudowę drogi krajowej nr 62 na odcinku od Wyszogrodu w kierunku Płocka. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa oraz płynności ruchu na tej drodze, będącej jednocześnie drogą wylotową z naszego miasta w kierunku na Warszawę.

Podpisane przez prezydenta Płocka porozumienie reguluje wzajemne prawa i obowiązki Miasta i GDDKiA w czasie przygotowania, realizacji i finansowania inwestycji. Inwestorem dla całego zadania będzie GDDKiA Oddział w Warszawie, a Miasto poniesie koszty adekwatne do zakresu inwestycji przebiegającego w jego granicach administracyjnych. 

Według porozumienia płocka część rozbudowy drogi krajowej nr 62 będzie realizowana w pierwszej kolejności. Prace obejmą przebudowę ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta, łącznie z budowa nowego mostu na rzece Rosicy oraz przebudową skrzyżowania z ul. Harcerską.

Inwestycja przeprowadzona zostanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że najpierw, jeszcze w tym roku, powstanie program funkcjonalno-użytkowy dla przedsięwzięcia, a następnie wyłoniony zostanie Wykonawca dokumentacji projektowej i robót. Płocki samorząd przekazał GDDKiA koncepcję przebudowy ul. Wyszogrodzkiej od al. Armii Krajowej do ul. Harcerskiej, która będzie punktem wyjścia do dalszych prac projektowych realizowanych przez Generalną Dyrekcję.

Rozbudowa drogi nr 62 potrwa do 2022 roku. 

MENU

Wiadomości

Wydarzenia

Kalendarz

Ogłoszenia

Katalog

Reklama

Kontakt

KATEGORIE

Wiadomości

Sport

Motoryzacja

Polityka

Rozrywka

Sponsorowane

Nauka i Edukacja

Biznes i Gospodarka

Kultura i Sztuka

Społeczeństwo

Bezpieczeństwo

 

Facebook GooglePlus Twitter